Gittigidiyor Sipariş İptali ve İadesi Ürün Değişimi

Gittigidiyor sitesi e-ticaret sitelerinin gün yüzüne çıkmasıyla birlikte hayatımıza girmiş olan sitelerden birisidir. Gittigidiyor üzerinden, aklınıza gelebilecek pek çok ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Siteyle anlaşmalı olan satıcılar, hangi alanda ürün satıyorlarsa kendi markaları altında site üzerinden tüketicilere ulaşabiliyor. Bir sağlayıcı olarak nitelendirilebilecek olan Gittigidiyor üzerinden, bu sayede istediğiniz ürüne erişim sağlayabiliyorsunuz.

Aldığınız bir ürünle ilgili bir sorun yaşamanız halinde ya da üründe değişiklik yapmak istediğinizde, gittigidiyor sipariş iptali ve iadesi yapabilme şansını kullanıcılarına tanıyor.

Satıcı Siparişi İptal Ederse Ne Yapılabilir?

Gittigidiyor’da satıcının siparişi iptal etmesi gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Bazen ürün sitede görünüyor olsa bile, satıcının elinde istediğiniz ürünün olmaması halinde, ürününüzün gönderilememe durumu olabilir. Bu tamamen satıcıdan kaynaklı bir durum olmakla birlikte, sizin mağdur olacağınız bir şeyle karşılaşmanıza izin verilmez. Aldığınız ürünü online olarak ödedikten sonra, satıcının ürünü iptal etmesi halinde, size ödemeniz mutlaka iade edilir.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, yapmanız gereken şeyler şunlar olmalıdır;

 • Satıcı, ürünü yalnızca kargoya vermeden önce iptal edebilir.
 • Böyle bir durum yaşandığında, Gittigidiyor kullanıcıların bir şey yapmasına gerek bırakmaz.
 • Site üzerinde kayıtlı olan kartınıza, satıcının iptalinden sonra ödediğiniz tutarın iadesi gerçekleşir.
 • İadenin gerçekleşme süresi, 1 – 5 iş günü içerisinde olur.

Gittigidiyor’da Ürün Değişimi Yapılabilir mi?

Gittigidiyor ürün değişimi yapma hakkına sahipsiniz. Site size bu imkanı sunmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yapmanın riskli yönlerinden birisi, alınan ürünün internette göründüğünden farklı olabilmesidir. Aldığınız ürün giyim sektöründen bir ürünse, size büyük ya da küçük olma olasılığı vardır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, site üzerinden gerekli adımları izledikten sonra, ürün değişimi yapabilme şansına sahipsiniz. Bunu sipariş takip bölümünden yönetmelisiniz. Sipariş takip bölümünden ürünü değiştirmek istediğinizi belirttikten ve size sunulan seçenekler arasından nedenini seçtikten sonra, ürünü en geç 14 gün içerisinde kargoya verebilirsiniz. Ürün adrese ulaştıktan sonra, değiştirdiğiniz diğer ürün yeniden kargoya verilir ve adresinize gönderilir.

Gittigidiyor Para İadesi Kaç Günde Yapılır?

Gittigidiyor sitesinde para iadesinin süresi ürünü teslim etme sürenizi de bağlıdır. Gittidiyor sipariş iptali ve iadesi işlemlerini yaptıktan sonra, eğer ürün elinizdeyse, 14 gün içerisinde ürünü kargoya vermeniz gerekir. Ürünü kargoya verdikten sonra para iadesinin gerçekleşmesi için, ürünün satıcıya ulaşması beklenir. Ürün, satıcıya ulaştıktan sonra, herhangi bir sorun görülmezse, Gittigidiyor paranızın iadesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir.

Para iadesi genellikle 1 – 5 iş günü içerisinde gerçekleşir. Fakat sitenin bunun için verdiği süre 1 – 14 iş günüdür. Sorunsuz bir şekilde iade gerçekleşirse, sürenin bu kadar uzamasına mahal vermeden, kartınıza ödeme geri yapılabilir.

Gittigidiyor Sipariş İadesi ve İptali

Gittigidiyor’da alınan ürünün iptal edilmesi mümkündür. Ürün elinize geçtikten sonra arızalı, defolu olabilir ya da ürün size olmayabilir. Böyle bir durumda ürünü değiştirebilir ya da tamamen iptal edebilirsiniz. Gittigidiyor sipariş iptali ya da iadesi için izlemeniz gereken adımları sıralamak gerekirse;

gittigidiyor sipariş iptali ve iadesi
 • Öncelikle Gittigidiyor sitesindeki Bana Özel bölümüne giriş yapın.
 • Buradan Sorun Bildir butonuna tıklayın.
gittigidiyor sipariş iptali ve iadesi - 2

 • Açılan sayfa üzerinden bir kez daha Sorun Bildir butonuna tıklamanız gerekecek.
 • Burada neden iade ettiğinizi seçmeniz için size birkaç seçenek sunulur.
 • Doğru seçeneği seçtikten sonra, iade süreciniz başlar. En geç 14 gün içerisinde iade ya da iptal etmek istediğiniz ürünü kargoya vermeniz gerekir.

gittigidiyor sipariş iptali ve iadesi 3

Gittigidiyor sitesinden iade ve iptal işlemlerinizi bu şekilde yürütebilirsiniz.

Diğer alışveriş sitelerinden olan

Hepsiburada sipariş iptali iadesi

Trendyol sipariş iptali ve iadesi

N11 sipariş iptali makalelerini okuyabilirsiniz.

“Gittigidiyor Sipariş İptali ve İadesi Ürün Değişimi” üzerine 14 yorum

 1. Bende iptal e dememiştim. Yazınız çok başarılı olmuş. Sayenizde sipariş iptali yapabildim teşekkür ederim

  Cevapla
 2. Benimde başıma gelen bir olay bu iptal durumu insanları da bilgilendirmeniz çok faydalı olmuş çok teşekkürler

  Cevapla
 3. Gittigidiyor.com dan evin almıştım sonra üründen vazgeçince müşteri hizmetlerini arayıp kargoya verilmeden önce iptalini gerçekleştirdim yazınız gayet başarılı olmuş herkes buradan bilgi edinebilir

  Cevapla
 4. Giysi alışverişlerinde değişim hakkını yazınızdan öğrendim, de facto lc Waikiki gibi internet mağazalarından alınca AVM ye giderek değişiyordum ama her markada bunu internet üzerinden yapmak güzelmiş.

  Cevapla
 5. Aldığım ürünü iptal etmek istemiştim ancak bir türlü yapamadım sizin yazınizi okunduktan sonra hallettim çok teşekkür ederim

  Cevapla
 6. Gittigidiyordan aldığım ürünü iptal etmiştim fakat ücret iadesi konusunda kafamda soru işaretleri vardı sayenizde hepsi çözüme kavuştu emeğinize sağlık teşekkürler.

  Cevapla
 7. Aldığım ürünü satıcı gönderdi gözüküyor ama kargo gelmedi, ödemede süresi dolduğu için onaylandı. Ödemesi yapılan ama gelmeyen kargo nedeniyle iptal nasıl yapılabilir.

  Cevapla
 8. Özellikle iptal ile ilgili sorunlar yaşıyordum. Çok bilgilendirici olmuş. Artık işimi daha kolay hallediyorum.

  Cevapla

Yorum yapın