Getir Sipariş İptali, Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Getir sipariş iptali edilmesi Getir müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekir. Bu uygulamanın amacı, kullanıcılara siparişlerini 10 dakika içinde ulaştırmaktır. Bu nedenle geç gelmiş siparişlerde de iptal işlemi yapılabilir. Sipariş iptali için Getir çağrı merkezini ( 0850 532 50 50 ) arayarak iptal isteyebilirsiniz. Sadece market siparişlerinde değil, yemek siparişlerinde de yapılabilir. Ancak sipariş iptalinin nedenini de Getir müşteri hizmetleri bildirmeniz gerekir. Eğer iade nedeni haklı bulunursa müşteri hizmetleri iade işlemini gerçekleştirmektedir. Aksi halde iade talebiniz reddedilir.

Getir Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?

Getir uygulamasına kayıt olmak için yapılması gereken, öncelikle uygulamayı indirmektir. İkamet edilen bölgeye yakın marketlerden yapılacak alışverişlerde, ücretler kartınızdan temassız olarak alınır. Ancak temassız alma limiti 250 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutara kadar yaptığınız alışverişlerde temassız olarak kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Getir siparişlerinde ödemeler, MasterCard ve BKM Express altyapısına kaydı bulunan kartlarvla yapılabilir. Getir sistemine kaydolma adımları şu şekilde sıralanabilir:

 • Mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.
 • Getir uygulamasını açın.
 • Kaydol düğmesine basın.
 • Kayıt formu ekranda açılacaktır. Bu formu doğru bilgilerle doldurun.
 • Aktif olarak kullandığınız cep telefonu numarasını yazın.
 • Sisteme giriş için geçerli olacak şifreyi oluşturun.
 • Ad soyad bilgilerinizi girin.
 • Kullandığınız e-posta adresini girin.

Ben robot değilim bölümüne tıklayın. Ardından forma yazdığınız cep telefonu numaranıza bir kod gönderilecektir. Bu kodu ekranda bulunan boş alana girin. Bu şekilde hesabınız aktive edilecektir. Getir müşteri hizmetleri numarası için tıklayınız

getir sipariş ipali, ücret iadesi
Getir Sipariş İptali

Getir Üzerinden Nasıl Sipariş Verilir? Getir Sipariş Saatleri

Getir sipariş iptal kullanarak sipariş vermek için yapılması gereken, uygulamaya belirlediğiniz şifre ile giriş yapmaktır. Ancak girişten sonra siparişiniz için verdiğiniz adreste Getir uygulamasının şubesi bulunmuyorsa, siparişleriniz gelmeyecek ve paranız iade edilecektir. Getir uygulamasının resmi internet sitesinden sipariş verme işlemi yapılamaz. Sadece mobil uygulama ile satın alım işlemi yapabilirsiniz. Sipariş verme işleminin basamakları şu şekildedir:

Getir Sipariş Saatleri

Türkiye’nin en büyük online market uygulamasından bir olan getir merkez haftanın 7 gün 24 saat kullanıcılarına hizmet vererek sipariş verilebilmektedir. Haftanın her günü tüm çalışma saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Getir yemek sipariş saatleri ise haftanın 7 günü sabah 10:00 – 24:00 arası sipariş vermektedir.

Getir Üzerinden Nasıl Sipariş Verilir?

 • Getir uygulamasına giriş yapın.
 • Konum bilgilerinizi açın.
 • Bölgenizde satın alınabilir ürün listesi ekranda açılacaktır. Buradan ürün seçebilirsiniz.
 • Uygulama üzerine tanımlı bir kredi kartı seçin. Tanımlama işlemini kayıt sırasında yapmış olmanız gereklidir.
 • Sipariş ver butonuna tıklayın.
 • Ekranda siparişi getirecek kuryenin ne kadar uzaklıkta olduğu gibi bilgiler ve siparişinizin kaç dakika içinde size ulaşacağı bilgisi görülecektir.

Getir Hangi Durumlarda Ücret İadesi Yapar?

Getir uygulamasının ücret iadesi yapması durumu, Zorunlu İade Politikası esasları gereğince belirlenmiştir. Her yapılan Getir sipariş iptalinde ücret iadesi söz konusu olmaz. İade Politikası kapsamında ücret iadesi yapılabilecek durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Yemek siparişlerinde, sipariş edilen ürünün restoranda bulunmaması
 • Müşteriye getirilen ürünün bozuk olması, müşterinin memnun kalmaması
 • Sipariş verilen ürünün teslimatında gecikme ve bu gecikmenin restoranın hatası olması, restoran tarafından durumun kabul edilmesi

Bu durumlarda sipariş edilen ürünün ücreti müşteriye iade edilir. Sipariş onaylandığında Getir uygulamasına tanımlı kredi kartından ücret alınır. Ancak sonradan meydana gelen bu gibi hatalarda, müşteriye ücret iadesi yapılır.

Getir Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Getir hesabını silmek için yapılması gereken, Getir müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek olmalıdır. Getir şirketinin müşteri hizmetleri numarası 0850 532 50 50 olarak belirlenmiştir. Getir iletişim numarasından 7/24 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Getir sipariş iptali getir hesabı silme nasıl yapılır
Getir hesap silme

Bu telefon numarasının aranması durumunda müşteri temsilcisi ile bağlantı kurularak hesabın kapatılması talep edilebilir. Ancak Getir sipariş iptali ya da Getir hesabının kapanmadan durması durumunda sizden herhangi bir ücret alınmaz.

Getir sipariş iptali getir hesabı silme
getir hesap silme

Bu nedenle hesabınızın açık kalması size zarar vermez. Aynı zamanda Getir internet sitesinin iletişim bölümünde bulunan mail adresi ile de müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

“Getir Sipariş İptali, Hesap Silme Nasıl Yapılır?” üzerine 6 yorum

Yorum yapın