Gardrops Hesap Silme | Hesap Kapatma

Gardrops hesap silme işlemi için, mobil ve bilgisayar üzerinden iki farklı işlem gerçekleştirilir. Gardrops uygulaması, kullanıcıların kendi eşyalarını, durum ve kullanış şekline göre fiyatlandırarak diğer kullanıcılara satmasını sağlayan bir platformdur. Ertuğrul Özpolat tarafından kurulan uygulama, satıcıların satmak istedikleri kıyafet ve eşyaların fotoğraflarını çekerek uygulama üzerine yüklemesine izin vermektedir. Alıcılar da bu fotoğraflardan ürün hakkında bilgi sahibi olup alışveriş yapabilirler.

Gardrops Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Gardrops uygulamasını kullanmak için, öncelikle hesap açılması gerekmektedir. Kişisel bilgiler girilerek bir hesap oluşturulduktan sonra, uygulama içinde bulunan kategorilerden satın alınmak istenen ürün belirlenebilir ve renk, beden, ürün durumu gibi seçeneklerden alınmak istenen ürün özelleştirilebilir.

Özelleştirilen seçeneklerin ardından arama yapılır ve bu özelliklere uygun olduğu tespit edilen ürünler, listelenerek kullanıcının ekranına getirilir. Bu ürünler arasından alınmak istenen bir ürün olduğunda “Hemen al” butonuna tıklanarak işlem gerçekleştirilir. Ürün satın almak için, kullanıcıların adreslerini uygulama üzerinden tanımlaması gerekmektedir. Ödeme ve adres bilgileri seçilerek işlem tamamlanır. Gardrops üzerinden satılan ürünlerin ücreti bir havuz içerisinde bekletilmektedir. Ürünler alıcıya ulaştıktan ve alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ürünün ücreti satıcının hesabına geçirilir.

Gardrops’ta Kargo Nasıl Gönderilir?

Gardrops’ta kargo göndermek için, PTT ve Gardrops arasında yapılan anlaşma gereği, PTT kargo kullanıldığında alıcı ya da satıcı herhangi bir kargo ücreti ödemez. Gardrops uygulaması üzerinde ürün satan kişiler, kargo gönderirken adres bilgisi verme gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmazlar. Uygulama üzerinden kendilerine gönderilen numaraları ile PTT şubelerine giden kullanıcılar, hızlı bir şekilde kargo gönderim işlemini gerçekleştirebilirler.

Eğer satıcı kullanıcılar, PTT kargo üzerinden işlem gerçekleştirmek istemezlerse, başka bir kargo firması aracılığıyla, kargo ücretini ödeyerek gönderim işlemi yapabilirler. Başka kargo firmalarının tercih edildiği durumlarda, Gardrops kargo ücretine destek vermemektedir.

Kargo gönderimi sırasında oluşabilecek herhangi bir problem için Gardrops destek hattı ile iletişime geçilebilir. Gardrops destek hattı, hafta içi 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Gardrops destek hattı ile iletişim için 0 (850) 304 94 27 numarası aranmalıdır.

Alıcı ve Satıcı İçin Gardrops

Alıcı ve satıcı için Gardrops, satış uygulamalarının arasında, en uygun kullanım olanağı veren uygulamadır. Gardrops uygulamasını kullanan alıcılar için, aradıkları ürünlerin binlerce çeşit ve modeli uygulama içinde mevcuttur. Alıcılar, aldıkları ürünlere herhangi bir kargo bedeli ödemeden sahip olurlar. %100 güvenli alışveriş olanağı sunan uygulama, alıcı kişilere de koşulsuz iade hakkı vermektedir.

Satıcılar için de oldukça kullanışlı olan Gardrops uygulaması, satıcı kişilerden komisyon talep etmez. Satıcıların %0 komisyonla kullanabildikleri uygulamadan sattıkları ürünlerden elde ettikleri paralar, kesintisiz olarak hesaplarına aktarılır. Satıcılar da kargo gönderirken PTT iş birliğinden yararlanarak herhangi bir ek ücret ödemezler.

Gardrops Hesabı Nasıl Silinir?
Gardrops Hesap Silme | Hesap Kapatma

Gardrops Hesabı Nasıl Silinir?

Gardrops hesabı silmek için, iki farklı yöntem bulunmaktadır. Gardrops uygulaması web sitesi üzerinden kullanılıyorsa, şu adımları izlenmelidir:

  • Öncelikle profil butonuna tıklanır.
  • Bu butona tıklanmasının ardından “Canlı destek” seçeneği seçilir.
  • “Ayarlarım” menüsüne gidilerek “Hesap ayarları” kısmı seçilir.
  • Bu işlemin de ardından “Hesabımı nasıl silebilirim?” kısmına tıklanır.
  • Bu işlemden sonra, ekranda Gardrops bilgilendirme metni çıkar ve bu metnin okunmasının ardından hesabı kapatma nedeni belirtilerek “Gönder” butonuna tıklanır. Hesap kapatma talebi Gardrops ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.

Eğer uygulama mobil platformlar üzerinden kullanılıyorsa, şu adımların izlenmesi gerekmektedir:

  • Öncelikle profile girilir ve “Destek Merkezi” seçeneği seçilir.
  • “Ayarlarım” kısmına tıklandıktan sonra “Hesap ayarlarım” butonu seçilir.
  • Hesabımı nasıl silebilirim?” kısmı seçildikten sonra “Gardrops ekibine sor” yazısına tıklanır ve hesap silme gerekçesi belirtildikten sonra, hesap kapatma talebi Gardrops ekibine gönderilir.
  • Gardrops iletişim için tıklayınız

Yorum yapın