Garanti Bankası Sanal Kart Açma ve İptali

Garanti Bankası Sanal Kart Açma ve İptali

Garanti Bankası’ndan Sanal Kart açma ve iptal etme işlemleri, bankacılık işlemlerinin yapıldığı müşteri temsilciliğinden ve şubelerden yapılabilmektedir. Garanti Bankası Sanal Kart açma ve iptali işlemlerinin yapılması için öncelikli olarak banka müşterisi olarak hesap başlatılması gerekmektedir.

Sanal Kart kullanımları özellikle internetten alışveriş yapmak üzere tercih edilmektedir. Bu kart ile hesabınızda herhangi bir tehdit oluşturulmadan rahatlıkla internet üzerinden alışveriş yapmanız mümkün olmaktadır.

Sanal Kart kullanılırken mevcut bakiyeler üzerinden işlemler yapılmaktadır. Mevcut bakiyenizi ise kendiniz kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz hesap üzerinden havale yoluyla alışveriş yapacağınız tutar kadar para göndererek mevcut bakiyenizi riske atmadan güvenli alışverişler yapabilirsiniz.

Sanal Kart kullanımlarında isteğe bağlı olarak Türk Lirası üzerinden ya da Dolar üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için hesabınıza aktardığınız para da aynı cinsten olması durumunda herhangi bir kayıp yaşamazsınız.

Garanti Bankası Sanal Kart Özellikleri Nelerdir?

Garanti Bankası Sanal Kart özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Bu kart kredi kartından ya da banka kartından farklı olarak yalnızca internet alışverişlerinde kullanılmak üzere tercih edilmektedir.
  • Yurt içinde ya da yurt dışında yapılan her türlü internet alışverişinde kullanılabilmektedir.
  • Farklı para cinsleri üzerinden de işlem yapmaya olanak sunar.
  • İnternet üzerinden yapılan korsan bankacılık işlemlerine karşı bakiye ya da limit riski bulunmamaktadır. Limitlerinizi güncel olarak siz belirleyebilirsiniz.
  • Kredi kartlarında olduğu gibi herhangi bir aidat ücreti bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Sanal Kart İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Garanti Bankası Sanal Kart başvuru işlemleri, bankaların müşteri temsilcileri aracılığıyla yapılabilmektedir. Eğer daha önceden Garanti Bankası müşterisi olmanız nedeniyle mobil uygulama kullanıyorsanız işlem başvuruları mobil uygulamalar üzerinden de yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Sanal Kart açma ve iptali için yapılacak başvurularda kredi kartlarında olduğu gibi bir kriter bulunmamaktadır. Doğrudan kendi limitlerinizi belirleyebilmeniz dolayısıyla şartsız kefilsiz kart alma olanağınız bulunmaktadır.

Sanal Kart başvurusunda bulunurken yanınızda bir nüfus cüzdanınızın bulunması yeterli olmaktadır. Bazı özel durumlarda banka yetkilileri tarafından farklı belgelerin talep edilmesi söz konusu olsa da genel olarak bir şart bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Sanal Kart Neden Daha Güvenilirdir?

Garanti Bankası Sanal Kart’ın güvenilirliği, limit kontrolünün sizde olmasından kaynaklanmaktadır. Kredi kartlarında internet üzerinden işlem yapılması durumunda sizin bilginiz olmadan da korsan işlem yapılma riski olmasına rağmen Sanal Kart işlemlerinde böyle bir risk söz konusu olmamaktadır.

Sanal Kart ile internet üzerinden işlem yapılacağı zaman, işleminiz tutarınca limit kadar para transferi yapmanız yeterli olmaktadır. Bu sayede her internet alışverişinde aynı işlemi yaparak bakiyenizi güvende tutmanız kolay olmaktadır.

Garanti Bankası Sanal Kart İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Sanal Kart iptal işlemleri, Sanal Kart açma işlemleri ile aynı şekilde yapılabilmektedir. Bu aşamaların sıralaması şu şekildedir:

  • Kullanmakta olduğunuz Sanal Kart iptaline yönelik doğrudan müşteri temsilcisi ile iletişime geçilerek iptal talimatı oluşturulabilmektedir.
  • Garanti Bankası müşteri hizmetleri hattı olan 444 0 333 numaralı hat aranarak kimlik bilgileriniz ile hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • İptal işlemi için bakiyenizin sıfırlanması da yeterli görülmektedir. Herhangi bir kart aidatı olmaması nedeniyle iptal edilmemesi durumunda da bir ücret talebi oluşmamaktadır.
  • İptal etme işlemlerinin arasında şubelere başvuru yapmak da bulunmaktadır. Şubelerden yapılan iptal işlemlerinin sonunda kartınızı kırarak kullanıma kapatabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart açma ve iptali yapılmak istendiğinde kimlik bilgilerinizin yanınızda bulunması zorunlu olmaktadır. Aksi durumda işlem tamamlanmayacağı için kartınız kullanıma açık kalacaktır..

Yorum yapın