Abonelik ve Servis İptal EtmeGenel

Fizy Premium Nasıl İptal Edilir ?

Fizy Premium iptal etme

Fizy Premium iptal etme internette kullanıcıların en fazla aradığı konulardan birisidir. Bunun çeşitli yolları var ve en kolay nasıl Fizy iptal etmek istiyorum sorununuza çözüm bulacağınızı yazımızda açıklayacağız. Fakat öncelikle Fizy hakkında bazı detayları belirtmek istiyoruz.

Fizy, 2008 yılında bağımsız bir müzik dinleme platformu olarak hayatımıza girdi. Daha sonra Turkcell tarafından satın alındı ve Turkcell’in resmi müzik portalı olarak yayın hayatına devam etmeye başladı. Şu ana kadar Türkiye’nin en uzun soluklu online müzik dinleme ortalı olmayı sürdürüyor. Pek çok özellik barındırıyor ve üyelerine en yeni albümleri, modlarına göre diledikleri gibi dinleme fırsatı veriyor.

Üstelik Fizy sadece müzik platformu değil. Milyonlarca video klip de barındırıyor. Ülkemizin en geniş koleksiyonlarından birisini üyelerine sunuyor. En küçük seslerin dahi duyulabilmesi için yüksek ses kalitesinde şarkıları listesinde barındırıyor. Zaman zaman çeşitli akustik çekimleri konserler ile de başka hiçbir yerde bulamayacağınız deneyimleri Fizy ayrıcalığıyla sahip olabiliyorsunuz.

Fizy başlangıç üyeliği dahil bütün üyeliklerde platformun en büyük avantajlarından birisi çalma listeleri. Uzmanlar tarafından hazırlanmış, farklı ruh hallerine uygun hazır çalıma listeleri de bulunuyor. Bu sayede size özel haftalık çalma listesi önerileri arasında seçim yaparak hazır listelerden de müzik keyfi yaşayabiliyorsunuz. Çeşitli Fizy radyolarını dinleyebiliyorsunuz. Eğer radyo dinlemeyi seven birisi iseniz Fizy ile radyo keyfinizi her zaman yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Fizy, her ne kadar Turkcell’in bir uygulaması olsa da bütün operatör kullanıcılarına açık. Bu yüzden Vodafone, Türk Telekom abonesi olsanız da Fizy Premium üyeliklerinden yararlanabiliyorsunuz. Eğer Turkcell abonesi iseniz Fizy’nin en büyük ayrıcalıklarından birisi, internet paketinizden uygulamanın yememesi. Yani interneti içinde geliyor ve ekstra internet tüketmiyorsunuz. Bütün üyeler, Listelerim ile seçtikleri müzikleri, klipleri kendi listelerine ekleyebiliyor, çevrimdışına ekleyerek internet yokken de dinlemeye, izlemeye devam edebiliyorlar. Akıllı telefonlarınızdan, tabletlerinizden, bilgisayarlarınızdan rahatlıkla platformu kullanabiliyorsunuz.

Fizy Hediye Premium Üyelik İptali

Fizy, zaman zaman kampanyalar düzenliyor ya da kullanıcılara hediye Premium üyelik sunabiliyor. Bu hediye kullanım süreleri bittiğinde de kullanıcılar yüksek fiyatlarla karşılaşabiliyorlar. Bu yüzden hediye Premium üyelik bitiminde pek çok kullanıcı, Fizy hediye Premium üyelik iptali nasıl yapılır şeklinde arayışlara girişiyor. Örneği bu yıl içinde Fizy Premium kampanyalı üyelik alımı var ve bu kapsamda aylık ödeme, 4,99 TL. fakat bu, sadece 3 ay geçerli. Ardından gelen aylarda aylık Fizy Premium üyelik ücreti 17,99 TL. üyelikler de 12 ayık kontratlı oluyor. Eğer 12 aylık kontratınız dolmadan ayrılma kararı alırsanız cayma bedeli tahsis ediliyor. Bu yüzden de kontrat bitimi yaklaşan üyeler Fizy iptal etme Vodafone tarız arayışlara yöneliyorlar.

Öncelikle iptal işlemini gerçekleştirebilmek için önünüzde 5 farklı seçenek bulunuyor. Bunları şöyle sıralamak mümkün:

 • Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak,
 • AppStore uygulamasından,
 • Google Play uygulamasından,
 • Fizy.com üzerinden,
 • SMS ile.

Turkcell Müşteri Hizmetlerini Arayarak Fizy Premium İptali

Turkcell müşteri hizmetleri, 0 532 532 00 00 numarası üzerinden 7/24 hizmet veriyor. Üyelik iptalleri adına günün her saatinde müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Bu esnada yapacağınız görüşmelerin tamamı kayıt altına alınmaktadır. Müşteri hizmetleri yetkilisine bağlandığınızda Fizy Premium iptali yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Akabinde varsa tarafınıza sunulacak cayma bedeli, kontrat durumunuz hakkında detaylı bilgi size verilmektedir.

Eğer 12 aylık kontratlı abone iseniz ve abonelik süreniz dolmamışsa bir sonraki ay faturanıza cayma bedeli yansıtılır. Aboneliğinizi iptal ettiğiniz ay sonuna kadar haklarınızdan yararlanmaya da devam edersiniz.

fizy iptal etme

AppStore Uygulamasından Fizy Premium Üyelik İptali

AppStore, iPhone akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının yararlandığı resmi mağazadır. İOS işletim sistemine sahip cihaz kullanıcıları mağaza üzerinden alışveriş yapabiliyorlar. Mağaza, telefon, tablet ve Mac’lara otomatik yüklü olarak geliyor. Buradan da Fizy Premium üyelik kaydı ve iptali yapabiliyorsunuz. Birkaç aşamadan sonra üyelikten çıkmış oluyorsunuz.

Öncelikle iPhone cihazınızın ayarlar bölümündeki iTunes ve AppStore yazısına tıklayın. Mavi renkli Apple Kimliği yazısı karşınıza çıkacaktır. Buraya tıklayıp Apple Kimliğini Göster alanına tıklayın. Burada ödeme bilgileri>ülke/bölge>oylar ve yorumlar kişisel öneriler> abonelikler> satın alma geçmişi şeklinde bir hesap penceresi karşınıza çıkacaktır. Burada Abonelikler ve Abonelik İptal Et alanı bulunuyor. Abonelik İptal Et kısmına tıkladığınız taktirde Premium üyeliğiniz sonlandırılıyor. AppStore üzerinden rahatça Fizy iptal etme Türk Telekom işlemlerinizi, operatör farkı olmadan sonlandırabilirsiniz. Fakat yıllık cayma bedeli var ise bir sonraki ay faturanıza cayma bedelinin tamamı yansıtılır. Bu yüzden aboneliğinizin durumuna dikkat etmenizde fayda var.

Google Play Uygulamasından Fizy Premium Üyelik İptali

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda ve tabletlerde uygulamalar Google Play mağazası üzerinden indirilebilmektedir. Buradan da abone olunabilmektedir. Eğer Fizy Premium üyeliğinizi buradan yaptı iseniz iptal işlemini de buradan yapmalısınız. Uygulamaya girerek hesabım kısmında üyelik iptalini tıkladığınızda üyeliğiniz sonlandırılır. Fakat cayma bedeli var ise bir sonraki aya yansıtılır.

Fizy.Com Üzerinden Fizy Premium Üyelik İptali

Fizy Premium üyelik, platformun web sitesi üzerinden de yönetilebilmektedir. Dilerseniz fizy.com adresinde Hesabım bölümüne giriş yaparak aktif üyeliklerinizi görebilirsiniz. Üyeliğimi Yönet kısmında açılan sayfa üzerinden de Fizy Premium üyelik iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SMS ile Fizy Premium Üyelik İptali

Fizy Premium üyelik iptal kanalları arasında en kolayı SMS ile iptal etmektir. Burada üyeliğinizin nasıl olduğunu bilmenizde fayda var. Eğer üyeliğiniz sadece Fizy Premium ise İPTAL Fizy Premium yazıp 2200’a SMS göndermeniz yeterlidir. Fakat üyeliğiniz diğer şekillerde ise her birisi için yazmanız gereken SMS farklıdır. Bunun için şu detaylara dikkat etmeniz gerekir:

 • FizyMüzik Üyeliği için: IPTAL SUPERMUZIK,
 • FizyMüzik Üyeliği için: IPTAL FIZYMUZIK,
 • FizyVideo Müzik Üyeliği için: IPTAL VIDEOMUZIK,
 • FizyPremium Üyeliği için: IPTAL FIZYPREMIUM,
 • Yıllık FizyPremium Üyeliği için: IPTAL YILLIKFIZYPREMIUM ya da IPTAL PREMIUMFIZYYILLIK,
 • Instagram + FizyPremium Üyeliği için: IPTAL FIZY INSTAGRAM,
 • Ek FizyPremium Üyeliği için: IPTAL FIZY EK,
 • Yıllık FizyMüzik Üyeliği için: IPTAL YILLIKMUZIK,
 • FizyYıllık Video Müzik Üyeliği için: IPTAL YILLIKFIZY,

Fizy Premium Üyelik İptali Detayları

Eğer ücretli üyeliğinizi AppStore ya da Google Play üzerinden yaptı iseniz iptal işlemlerinizi de sadece bu kanallardan gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitesi, müşteri hizmetleri ya da SMS kanalı store üyeliklerinde kullanılamıyor. Eğer kredi kartı ile ücretli üyelik satın alınmış ise fizy.com adresi üzerinden Hesabım bölümüne gidilerek ve giriş yapılarak iptal işlemi yapılabilmektedir. Bütün operatör kullanıcıları Fizy Premium paketlerinden yararlanabildikleri gibi iptal işlemlerini de yapabilirler. Bu yüzden Fizy hediye Premium üyelik iptali Vodafone şeklinde bir arama yaptığınızda ya da Türk Telekom, Turcell abonesi olarak işlem gerçekleştirmek istediğinizde de takip etmeniz gereken adımlar aynıdır.

Zaman zaman Fizy başlangıç üyeliği nedir tarzı sorular da geliyor. Başlangıç üyeliği, ilk defa Fizy Premium üyeliği alacak olan kişilere özel kampanyalı üyeliktir. Bir süre indirimli tarife sunulurken daha sonra standart aylık ücretlendirme yapılır. Bu da genel olarak 3 aydır.

Bir diğer yazımızda Spotify Premium İptal Etme nasıl yapılır detaylıca paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu