Farmasi Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Farmasi üyeliğini iptal etmek için uzun süre boyunca sipariş vermemek yeterlidir. Bu şekilde yapılacak iptallerde hiçbir ek işlem yapılmamaktadır. Makyaj ve kişisel bakım hizmetleri sunan Farmasi firması, iptallerde ödeme talep etmez. Firma, Doktor Cevdet Tuna tarafından kurulmuştur. Diğer makyaj malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri satıcılarının aksine bu firma, mağazacılık üslubu ile çalışmaz. Bu firmanın çalışma şekli, kişileri kendi bünyesine alma yöntemi ile gerçekleşmektedir. Kişilerin bireysel olarak katılımları ile bu firmanın büyümesi sağlanmaktadır. Bu sayede daha güçlü bir bağ oluşur.

Farmasi Nedir?

Farmasinin anlamı, bir çeşit kişisel bakım ürün satışı anlamına gelir. Sisteme kayıt olan kişiler, depodan gelecek ürünlerin satışını yapmaktadır. Ürün satışları gerçekleşirken, sipariş yöntemi ile kargo kullanarak ürünlerin sahiplerine ulaştırılması sağlanır. Bu sayede Farmasi, mağaza açılışı, çalışan sayısı gibi işlerden kurtulmuştur. Satış başına belirli bir ücret ödenerek, prim sistemi ile üyelerin sayısının arttırılması sağlanmaktadır.

Firma, 1950 yılında kurulmuştur. Aslen ilk kuruluş amacı, ilaç sektöründe ham madde üretimidir. Krem ve alternatif tıp ürünleri satışı yapan marka Dr. Cevdet Tuna, halen Farmasi firmasının sahibidir. Kataloglarında da kendi ürünlerine yer vermektedir. Sağlık sektöründe tecrübe ve birikim kazandıktan sonra, Farmasi firması 1985 yılında kozmetik alanına giriş yapmıştır. Kişisel bakım ürünleri ve parfüm alanı ile giriş yapmasının ardından bu firma, 1995 yılında bebek bakım ürünleri üretmeye başlamıştır. Şu an bu marka, dünyada 119 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Hali hazırda 350 milyon kişiye ulaşmış olan firma, kendi tesislerinde üretim yapmaktadır.

Zincir mağazalarda ürün gönderimi için, markaya ait stantlar oluşturulmuştur. Markanın hiçbir zaman kendine ait bir mağazası olmamıştır. Üyelik sistemli satış işlemi, şu an dünya genelinde 350 binden fazla uzaktan satış elemanı ile yapılmaktadır. kayıt olan herkes, Farmasi satış elemanı olur ve satış yapmaya başlayabilir.

Farmasi’de Nasıl Para Kazanılır?

Farmasi firmasından para kazanmak için yapılması gereken, kazanç planını bilmek olmalıdır. Farmasi’de satış yapan her satış danışmanı, %6 kar oranı ile işe başlar. Satış elemanları, kendi ekiplerini kurabilirler. Karı 1.500 TL altında olan satış danışmanları, zamanla karlarını ve hedeflerini arttırarak liderliğe yükselir. Elmas müdür direktör  unvanı alınmasının ardından kar payı %22’ye kadar yükselir. Kotalarda ve konan hedeflerde değişiklikler olabilir.

Farmasi’den Nasıl Kazanç Elde Edilir?

Farmasi ile para kazanmak için üyelerin  geniş bir sosyal ağa sahip olmaları gerekmektedir. Farmasi ürünlerinin satışı sırasında çoğu üye, en yakınındaki insanlara satış yapar. Bunun yanında bu markanın sadece kadınlar için ürünleri bulunmaz, erkekler için de ürünleri bulunduğundan, markanın alıcıları geniş kitlelere yayılmaktadır. Aynı zamanda satış danışmanları arasında ürünleri kullanarak tavsiye edenler, tester ürün dağıtımı yapanlar ve ürünlerle ilgili daha fazla bilgiye sahip olanlar, daha hızlı satış yapmaktadır.

Farmasi Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Farmasi üyelik iptali için yapılması gereken, uzun süre sipariş almamak olmalıdır. Farmasi, üyeliklerini şu yollarla iptal eder:

  • İlk sipariş verilmeden, üyeliğin üzerinden 3 ay geçmesi durumunda üyeliğiniz iptal edilir. Eğer üye oluşunuzun üzerinden 3 ay geçmiş, ancak hiç sipariş bildiriminde bulunmamışsanız, üyelik askıya alınır.
  • Son sipariş verilmesinin üzerinden 6 ay geçtiğinde üyelik iptal edilir. Bu nedenle Farmasi üyeliğinde, en geç 6 ayda bir sipariş verme zorunluluğu vardır.
  • İletişim adresi üzerinden farmasi üyelik iptali talebi gönderilir. https://www.farmasiint.com/icerik/iletisim/100 adresinde bulunan iletişim formu ile Farmasi üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Yorum yapın