EXXEN Üyelik İptali Nasıl Yapılır? Para İadesi Alma, Ödeme Yöntemleri

EXXEN üyelik iptali esasen oldukça kolay olmasına rağmen süreç bazen kafa karışıklığı yaratabiliyor. Birçok popüler dizinin yayın haklarını alan, maç yayınlarıyla geniş kitlelerin ilgisini çeken EXXEN, aynı zamanda kullanıcı sözleşmesi sayesinde otomatik yenileme hakkını elde ederek kartınızdan para çekebiliyor. Habersiz para çekme işlemi kimsenin hoşuna gitmeyeceği için insanlar EXXEN abonelik iptali yapmak istiyor. Aynı zamanda dizilerin kalitesinden, maç yayınlarının donmasından hoşlanmayanlar ve ücretleri yüksek bulanlar da EXXEN üyelik iptal etme yöntemlerini araştırıyor.

Exxen üyelik iptal süreçleri oldukça basittir. Platform açıldığında verilen tepkilerden sonra üç - dört farklı iptal yöntemi eklenmiştir.

EXXEN üyelik iptal etme yöntemleri birkaç adet. İnternet sitesinden EXXEN abonelik iptal etme, uygulama üzerinden EXXEN iptal etme, canlı sohbet aracılığıyla EXXEN üyeliği iptal etme gibi seçenekleriniz bulunuyor. Biz şimdi bunlardan en basit olanından, internet sitesi üzerinden EXXEN abonelik iptal yönteminin nasıl adım adım yapıldığından bahsedelim:

 1. Web tarayıcı üzerinden EXXEN adresine girilir.
 2. Kullanıcı adı ve şifre yazılıp hesabın içerisine geçiş yapılır.
 3. Sağ üstten profil ismine bir kez tıklanır ve “Profilim” sekmesine girilir.
 4. Girilen ekranda, sağ altta “Profilimi Sil” butonuna tıklanır.
 5. Bu butona bastığınızda tekrar şifre girmeniz istenir. Şifreyi girdikten sonra bir onay butonu açılır. Açılan onay sayfasında “Evet” butonuna tıkladığınızda hesabınız silinir.

EXXEN hesap kapatma yöntemlerinden en basiti budur. Bizim tavsiye ettiğimiz yöntem de budur. Eğer bu yöntemi uyguladığınızda hata alıyorsanız EXXEN üyelik çağrı merkezi aracılığıyla da iptal edilebilir ki bunun için 0850 241 8148 üzerinden iletişim kurmanız gerekir.

EXXEN Üyelik İptal İşlemi İçin Canlı Sohbet Seçeneğini Kullanmak

EXXEN üyelik sonlandırma işlemi için (her ne kadar tavsiye etmesek de) bir diğer yöntem de canlı desteğe bağlanmaktır. Tavsiye etmememizin sebebi, sizi hesabınızı iptal etmemeye ikna etmek istemesidir. Yine de bir şekilde diğer yöntemler çalışmıyorsa:

 1. Hesabınıza giriş yapın ve BURAYA tıklayarak yardım & destek sayfasına geçiş yapın.
 2. EXXEN üyelik iptal linki farklı gibi görünse de resmi bir sayfadır, korkmayın.
 3. Sayfanın en altına inin ve CANLI SOHBETİ BAŞLATIN butonuna tıklayın.
 4. Butona tıkladığınızda sağ altta konuşma penceresi açılacaktır.
 5. Canlı sohbeti başlatmak için kategori kısmından “Üyelik İptali” seçeneğini seçip bir süre bekledikten sonra müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Eğer web tarayıcısı kullanmıyorsanız EXXEN üyelik iptali telefon ile de yapılabilir. EXXEN uygulamadan üyelik iptali için tamamen aynı adımlar takip edilerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

EXXEN.com Üyelik İptali Süreci Nasıl İşler?

EXXEN üyelik iptali para iadesi gibi bir sonuç doğurmaz. Aynı şekilde EXXEN üyelik iptali ücreti de söz konusu değildir. Hesabınızı iptal ettikten sonra kalan kullanım günleriniz boyunca içerikleri sorunsuz izlemeye devam edersiniz. EXXEN üyelik kapatma işlemi sırasında size verilen tarihe geldiğinizde ise hesabınız kapatılır ve içeriklerden yararlanamaz hale gelirsiniz.

EXXEN iptal etmek istiyorsanız kesinlikle ödeme gününü beklememeli; ödeme günü gelmeden önce EXXEN kapatma işlemini yaparak hesabınızdan para çekilmesini engellemelisiniz. EXXEN üyelik bitirme süreci ancak doğru zamanda yapıldığında sizin yararınızadır.

EXXEN Üyelik Alırken Kullanılabilecek Ödeme Yöntemleri

EXXEN ödeme seçenekleri oldukça çeşitlidir. Bir Türkiye firması ile muhatap olunduğundan dolayı, günlük yaşamda kullanılan birçok ödeme yöntemi geçerlidir. EXXEN üyelik papara ile alınabildiğinden dolayı buraya para atıp oradan temin edeceğiniz kart ile EXXEN ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EXXEN üyelik banka kartı ile yapılabilir.

EXXEN Üyelik Türleri ve Fiyatları: Hangisi Daha Avantajlı?

EXXEN üyelik türleri en başta ikiye ayrılır: EXXENSPOR üyeliği ve EXXEN üyeliği olarak. Adından da anlaşılacağı gibi EXXENSPOR üyeliği, EXXEN üyeliğine ek olarak ya da tamamen kendi başına alınabilen; spor yayınlarının yani maçların yayınlandığı türdür.

REKLAMLIREKLAMSIZ
AYLIK49,7 TL59,8 TL
SEZONLUK382,8 TL492,8 TL
06.10.2021 tarihi itibarıyla EXXENSPOR üyelik türleri ve fiyatları

Görüleceği üzere her ay yenileyerek aylık paket alırsanız 12 ay sonunda reklamlı paketin toplamı 596,4 TL‘ye; reklamsız paketin yıllık ücreti de 717,6 TL‘ye denk gelmektedir. Eğer en baştan yıllık paket alırsanız da neredeyse %30 gibi bir indirim söz konusudur.

EXXEN paketleri ise dizilerin ve filmlerin izlenebileceği platformdur. Eğer sporla alakanız yok ise EXXEN, maçlarla ilgileniyorsanız EXXENSPOR ve her ikisiyle ilgileniyorsanız da ikisini birden almanız gerekir. Önce EXXEN aboneliğini başlatıp sonrasında EXXENSPOR’u üzerine ekletebilirsiniz. EXXEN abonelik paketleri şunlardır:

REKLAMLIREKLAMSIZ
AYLIK9,9019,9
YILLIK99,96199,92
06.10.2021 tarihi itibarıyla EXXEN üyelik türleri ve fiyatları

Her iki üyelik türünde de reklamlı veya reklamsız paketlerden seçim yapmanız gerekir. Bize göre reklamlı paketler rahatsız edici olmadığından dolayı fiyat avantajına sahiptir. Sizin de bu paketleri seçmeniz yerinde olur. EXXEN abonelik değiştirme işlemi de oldukça basit olduğundan dolayı gerektiğinde bir üst pakete, yıllık pakete ya da reklamsız pakete geçiş yapabilirsiniz.

EXXEN Üyelik Durumunu Değiştirme

EXXEN üyeliğine zaman zaman ihtiyacınız kalmayabilir. Bu gibi durumlarda EXXEN üyelik durdurma işlemini yapmanız gerekir. Zaman zaman da durdurduğunuz üyeliği aktif hale getirmeniz gerekebilir. Bu gibi durumlarda da EXXEN üyelik devam ettirme işlemini yapmalısınız. Üyelik durdurma ve devam ettirme işlemleri aynı panelden yapılır ve adım adım şöyledir:

 1. EXXEN hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üstten üyelik isminizin üzerine bir kez tıklayın.
 3. Hesap ve Ayarlar sekmesine girin.
 4. Üyelik Bilgilerim kısmının sağ altındaki “Aboneliğimi İptal Et” butonuna basın.
 5. Çıkan ekranda şifrenizi yazın ve son onay kısmında onay verin.

Bu işlemi yaptığınızda, kullanım sürenizin sonunda kartınızdan ödeme çekilmez. Geri dönmek istediğinizde de hesabınıza girip bir paketi seçip ödeme yapabilirsiniz.

EXXEN Hakkında Yorumlar ve Şikayetler

EXXEN oldukça tartışmalı bir platform olarak doğdu. En başlarda EXXEN üyelik iptal butonu dahi yoktu. Ciddi tepkiler geldikten sonra bu buton aktif edildi. Sonrasında ise yayınların donması sorunu ortaya çıktı. Eski ve popüler dizileri tekrar yayına başlatması olumlu olarak karşılansa da bu gibi sorunlar hep şikayetlere sebep oldu. Ayrıca para verilen bir platformda reklamlı üyelik seçeneğinin olması da ciddi eleştirilere sebep oldu. EXXEN üyelik iptali şikayet konularında en başta geliyor. EXXEN üyelik şikayet konularının bu kadar fazla olması, diğer sorunları küçültüyor. Siz de eğer bir yorumunuz veya şikayetiniz varsa makalenin altındaki yorum bölümünden fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

EXXEN Platformu ve Üyelik İptali Konusunda Sık Sorulan Sorular

EXXEN üyelik iptali nasıl olur?

EXXEN üyelik iptali hesaba girdikten sonra “Profilim” kısmından hesabı sil butonu yardımıyla yapılır.

EXXEN üyeliği nasıl iptal edilir?

EXXEN üyeliği tamamen silinmek isteniyorsa “Profilim” kısmından; eğer sadece alınan paket kullanım süresi sonunda iptal edilmek isteniyorsa da “Hesap ve Ayarlar” kısmından işlemler yapılır.

EXXEN üyelik iptal edemiyorum, nasıl yaparım?

EXXEN üyelik iptali birçok yöntemle yapılabilir. Bu yöntemlerin tamamını denemenize rağmen yapamıyorsanız çağrı merkezini arayarak ya da canlı yardıma bağlanarak üyelik iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

EXXEN üyelik iptal ediliyor mu?

EXXEN aylık ve yıllık paketlere sahip bir izleme platformudur. Eğer memnun değilseniz üyeliğinizi ve aboneliğinizi tamamen iptal edebilirsiniz.

EXXEN üyelik cayma bedeli ne kadar?

EXXEN platformunda cayma hakkı söz konusu değildir. Üyelik iptalini yaptığınızda abonelik süreniz boyunca kullanıma devam edebilirsiniz. İptal ancak sonraki ödeme döneminde ödeme alınmamasını ve üyeliğinizin iptalini sağlar.

EXXEN para iadesi yapıyor mu?

Hayır, EXXEN para iadesi söz konusu değildir. İptal işlemi gerçekleştiğinde bir sonraki ay hesabınızdan para çekilmez.

EXXEN üyelik taahhüt var mı?

Hayır, EXXEN para iadesi söz konusu değildir. İptal işlemi gerçekleştiğinde bir sonraki ay hesabınızdan para çekilmez.

EXXEN üyelik taahhüt var mı?

Aylık ve yıllık paketleri baştan satın almak bir taahhüt sayılır. İptal durumunda para iadesi olmadığından dolayı taahhüt vermiş sayılmazsınız. Yıllık aboneliklerde de aynı durum söz konusudur.

EXXEN üyelik ne zaman iptal edilir?

EXXEN üyelik iptalini yaptıktan sonra iptal işlemi kalan günlerinizin tamamlanmasından sonra yapılır. Yani bir sonraki ödeme döneminde iptal işlemi gerçekleşir.

EXXEN nasıl iptal edilir?

EXXEN iptali için “Profilim” veya “Hesap ve Ayarlar” kısmından işlem yapmanız gerekir.

EXXEN üyelik iptali para iadesi yapılıyor mu?

EXXEN üyelik iptalinden sonra para iadesi söz konusu değildir. İptal işleminin sonucu olarak aboneliğinizin kalan günleri boyunca izleme yapmaya devam edebilirsiniz.

EXXEN üyelik iptali SMS ile yapılıyor mu?

EXXEN üyelik iptali SMS ile yapılmamaktadır. Makalemizde gösterdiğimiz yöntemlerle yapabileceğiniz gibi çağrı merkezi üzerinden de yapabilirsiniz.

EXXEN hesap silme mümkün mü?

Hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız platforma giriş yaptıktan sonra “Profilim” kısmına gelerek “Hesabımı sil” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Yani evet, hesap silme mümkündür.

EXXEN üyelik ücreti iptali mümkün mü?

Hayır, ödeme peşin olduğundan ve kullanıcı sözleşmesinde bu durum açıkça belirtildiğinden dolayı para iadesi söz konusu değildir. Aynı şekilde banka üzerinden de bu işlem iptal edilememektedir. Tüketici hakem heyeti yoluyla haklarınızı arayabilirsiniz.

EXXEN üyelik mobil ödeme ile alınabiliyor mu?

EXXEN aylık aboneliklerin tamamında mobil ödemeyi kabul etmektedir. Ancak yıllık paketlerde mobil ödeme söz konusu değildir. Vodafone, Türk Telekom, Turkcell ve BİMcell ile mobil ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

EXXEN üyelik ücreti nasıl ödenir?

EXXEN üyelik ücretini ödemenin en ideal yolu kredi kartı ile işlem yapmaktır. Bunun dışında PAPARA, Mobil ödeme gibi yöntemleri de kullanabilirsiniz.

EXXEN paket değiştirme nasıl yapılır?

Platforma giriş yaptıktan sonra “Hesap ve Ayarlar” kısmına girdiğinizde aboneliğiniz gösterilir. Burada “Paket Değiştir” butonuna tıklayarak başka bir abonelik türüne geçebilirsiniz. Eğer maçları izlemek istiyorsanız “SPOR PAKETİ EKLEMEK İÇİN TIKLA” butonuna tıklamanız gerekir.

EXXEN üyelik değiştirme işlemi nasıl yapılır?

EXXEN üyelik değiştirme işlemi “Hesap ve Ayarlar” kısmından oldukça kolay bir şekilde yapılır.

BLUTV üyeliğiniz varsa ve iptal etmek istiyorsanız İÇERİĞİMİZİ inceleyebilirsiz.

“EXXEN Üyelik İptali Nasıl Yapılır? Para İadesi Alma, Ödeme Yöntemleri” üzerine bir yorum

 1. Acun da üç kağıda başlamış sakin abone olmayın sizden onay almadan kartınızızdan parayi otamatik alıyor geri iade etmiyorlar geri iade etmek déveye Hendek atlatmak gibi bildiğin Survivor yani ha çiftlik çi Tosun mehmet ha acun ayni

  Cevapla

Yorum yapın