Etstur Rezervasyon İptali ve İadesi

Etstur Rezervasyon İptali

Etstur Rezervasyon iptal işlemleri, müşteri temsilciliği üzerinden yapılmakta olan bir işlemdir. Belirli şartların sağlanması halinde ücret kesintili ya da doğrudan ücret iadeli olarak Etstur rezervasyon iptali işlemi yapılabilmektedir.

Etstur acenteleri ya da web siteleri üzerinden rezervasyon işlemleri gerçekleştirildiği gibi iptal işlemlerine ilişkin süreçler de web sitesi üzerinden başlatılabilmektedir. Fakat ücretlerle ilgili konuların öğrenilmesi ve herhangi bir hak kaybı yaşanmaması için müşteri yetkilileri ile görüşülerek işlemler tamamlanmaktadır.

Erken rezervasyon yaparak tatile gitme anlayışı ile çalışmakta olan Etstur acentesi aynı zamanda özel günlerde ya da bayramlarda kampanyalı seçenekler sunarak müşterilerinin hayal ettikleri tatile ulaşmalarına yönelik geniş ücret aralıkları sunmaktadır. Bu sayede farklı bütçelerden kişiler de erken rezervasyon ile tatile gidebilmektedir.

Etstur İle Erken Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Etstur ile erken rezervasyon işlemleri, şu adımlar ile yapılmaktadır:

  • Web sitesi üzerinden üyelik başlatılması gereklidir. Bu nedenle aktif olarak kullanılan bir e-posta adresi ve cep telefonu numarası ile kayıt oluşturulmalıdır.
  • Kayıt oluşturulduktan sonra hangi rotada tatil planlandığına karar verilerek otel ve gün tercihinin yapılması gerekmektedir.
  • Erken rezervasyon sürecinin son adımı ise kişi sayısını ve çocuk sayısının girilmesi ile rezervasyon işleminin onaylanması olarak bilinmektedir.

Erken rezervasyon işlemlerinde acentenin herhangi bir hak kaybı yaşamaması adına belirli bir komisyon ücreti temin edilmektedir. Bunun dışında otel ücretlerinin de rezervasyon esnasında ödenmiş olması gerekmektedir.

Etstur Seyahatlerinde Rehber Bulunur Mu?

Etstur seyahatlerinde rehber fırsatı, yalnızca tur olarak gerçekleştirilecek aşamalarda geçerli olmaktadır. Etstur ile birlikte yapılmakta olan tur seyahatlerinde gezilen tarihi ya da kültürel yerler rehber eşliğinde detaylı bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Etstur otel tatillerinde ise rehber hizmeti sunmamaktadır. Yalnızca otel rezervasyon işlemlerini yaparak sonrasında herhangi bir destek olanağı sunmamaktadır. Etstur acentesini tercih edenlerin ekstra hizmetler talep etmeleri durumunda ise ekstra ücret yansıtması yapılmaktadır.

Etstur Erken Rezervasyon Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Etstur ile yapılan erken rezervasyon işlemlerinde ödeme seçenekleri, üç farklı şekilde yapılabilecek olarak sunulmaktadır:

  • Web sitesi üzerinden kredi kartı ile ödeme
  • Paylaşılan IBAN numarasına havale ile ödeme
  • BKM Express ile ödeme

Bu ödeme seçenekleri aynı zamanda Etstur rezervasyon iptali aşamalarında da iade süreçlerini kapsadığı için önem arz etmektedir. Havale yapılması durumunda ödeme hesaba iade olarak aktarılırken, kredi kartı kullanılması durumunda 2 ila 5 iş günü içerisinde ödeme yapılmaktadır.

Havale ile ödeme yaparak rezervasyon işlemini gerçekleştirmek isteyen Etstur müşterilerinin hangi banka üzerinden ödeme yapacaklarına dair herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Yalnızca ödeme yapıldığına dair dekont örneğinin acente ile paylaşılması yeterli olup, dekontun tesliminin akabinde rezervasyon işlemi tamamlanmaktadır.

ets tur iptali
ets tur iptali

Etstur Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

Etstur rezervasyon iptali, öncelikli olarak rezervasyonun yapıldığı tarihten on beş gün önceye kadar yapılabilmektedir. İptal işlemlerinde yapılması gerekenler şu şekilde ifade edilmektedir:

  • Rezervasyonun iptal talebine ve gerekçesine ilişkin bir dilekçe örneğinin hazırlanıp acenteye teslim edilmesi gerekmektedir.
  • 444 0 387 numaralı müşteri temsilciliği ile iletişime geçilerek iptal durumunun sözel olarak da beyan edilmesi gerekmektedir.
  • Rezervasyon durumuna göre değişkenlik gösteren ücret kesintisi veya iadesi ile ilgili bilgilerin de müşteri temsilciliğinden öğrenilmesi gerekmektedir.

Etstur rezervasyon iptali yapılırken bu adımların dışında özel bir iptal ya da değişiklik talebi oluşması durumunda da aynı yol izlenmektedir. Yalnızca on beş günden az kalan rezervasyon durumları için herhangi bir iade durumu söz konu olmayacağı için rezervasyon yapılırken bu durumların göz önünde bulundurulması önerilmektedir.

“Etstur Rezervasyon İptali ve İadesi” üzerine bir yorum

Yorum yapın