ESHOT Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır, İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

ESHOT Bakiye Sorgulama İzmir’de toplu taşıma kullanıcıları için kartlarında ne kadar bakiye kaldığını öğrenmeleri için yapılmaktadır. Eshot bakiye sorgulama üzerinden karttaki bakiyenin ne kadar olduğunu öğrenmek oldukça kolaydır. Bakiye sorgulama eshot Kent Kart bakiye sorgulama olarak da bilinen İzmirim kart üzerinden bakiye sorgulama işlemleri hızlı şekilde yapılmaktadır.

Eshot İzmirim Kart Nedir?

Eshot İzmirim kart İzmir’de toplu taşımada kullanılan ödeme kartıdır. Toplu taşıma kullanıcıları Eshot kart sayesinde şehirde hizmet veren otobüs, metro, vapur, tramvay, İzban gibi araçlara binebilmektedir. Kartın geçerli olması ve toplu taşıma araçlarına binmeyi sağlaması için içinde bakiye olması gerekmektedir. Bazı durumlarda kullanıcılar kartın içinde ne kadar bakiye kaldığını bilemedikleri için araçlara binmeleri sorun yaratabilmektedir. Bu yüzden bakiye sorgulama eshot sorusunun doğru şekilde yanıtlanması önemlidir.

Eshot İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmirim kart bakiye sorgulama işlemleri oldukça kolaydır. Kullanıcılar toplu taşıma kullanmadan önce kartta kalan bakiyelerini bu yöntem ile pratik şekilde öğrenebilir. Eshot bakiye sorgulama için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • İzmirim kart sorgulama işlemi yapabilmek için öncelikle https://www.eshot.gov.tr adresine girilmelidir.
 • Site açıldıktan sonra İzmirim kart bakiye sorgulama seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfadaki kutucuklardan ilkine akıllı kart numarasını, ikincisine ise ekranda görülen güvenlik kodunu doğru şekilde girin.
 • Kutular ve istenen bilgiler eksiksiz olarak doldurulduktan sonra sayfanın altında yer alan Devam Et seçeneğini seçin.
 • Yenilenecek sayfada kartınızın içinde ne kadar bakiye kaldığı görülecektir.

Bu yöntemin dışında Eshot kartı bakiye sorgulamak için İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı olan bakiye yükleme yerlerinden de bakiyenin ne kadar olduğunu öğrenmeniz mümkündür.

eshot bakiye sorgulama
eshot bakiye sorgulama

Eshot İzmirim Kart Bakiye Nasıl Yüklenir?

Eshot İzmirim kart bakiye sorgulama işlemi sonucunda kartınızda yeterli bakiye bulunmuyorsa bu durumda internet sitesi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde bakiye yükleme yapabilirsiniz. Eshot İzmirim kart bakiye yükleme için şu yöntemi izleyebilirsiniz;

 • Karta bakiye yüklemek için öncelikle https://online.izmirimkart.com.tr/giris adresine giriş yapınız.
 • Buradan öncelikle Akıllı Kart Numarası yazan yere kartınızın numarasını girin. Alt kutucuğa ise güvenlik kodunu girin. Güvenlik kodu görünmüyorsa yanında yer alan buton ile yenileyebilirsiniz.
 • Kart bilgilerini girdikten sonra Devam Et butonu ile ödeme ekranına geçiniz.
 • Ödeme ekranında banka ya da kredi kartı bilgilerinizi girerek yüklemek istediğiniz tutarı kartınıza hızlı şekilde yükleyebilirsiniz.
 • Yükleme miktarı en az 1 TL en çok ise 200 TL’dir.
 • Banka ya da kredi kartı ile ödeme için sadece 3D Secure özelliği aktif olan kartlar ile ödeme yapılabilmektedir.
eshot bakiye sorgulama bakiye sorgulama
eshot bakiye sorgulama bakiye sorgulama

Belediye tarafından gerçekleştirilen yeni uygulama ile Tükenmez Kart da aktif hale getirilmektedir. Bunun için de site üzerinden kartınıza Talimat Ekle seçeneği ile otomatik bakiye yükleme seçeneğini seçebilir ve kartınızdan belirli bakiyeye düşülmesi halinde yüklemenin otomatik şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın