Enerjisa Abonelik İptali

Enerjisa abonelik iptali yapmak için izlenebilecek yöntemler şunlardır:

 • Enerjisa müşteri merkezlerine giderek abonelik iptal talebi oluşturulabilmektedir.
 • E-devlet sisteminden abonelik fesih başvurusu yapılabilmektedir.
 • Enerjisa müşteri hizmetlerinden abonelik iptal edilebilmektedir.

Enerjisa abonelik iptali ile yeni abonelik işlemlerinin aynı anda yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Yeni taşınacağı ev için yeni abonelik açtırmak ve eskisini iptal etmek isteyenler, gerekli belgeler ile beraber Enerjisa müşteri hizmetleri merkezlerine başvurduklarında aynı gün içerisinde hem bir aboneliklerini iptal edebilir hem de yeni abonelik açtırabilmektedirler. Faturada ismi bulunan, firma yetkilisi olan veya Enerjisa aboneliğini iptal etmek isteyen abonenin noter tasdikli vekaletnamesini elinde bulunduran kişilerin Enerjisa abonelik iptali için başvuru yapabilmelerine izin verilmektedir.

Enerjisa Abonelik İptal İşlemleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Enerjisa abonelik feshinin zamanı; evin veya iş yerinin boşaltılmaya karar verildiği zaman olmaktadır. 14 gün içerisinde abone fesih talimatı verebilmektedir. Enerjisa abonelik iptali için başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde abonenin belirlediği tarihe görpe elektriği kapatılmaktadır.

Enerjisa Abonelik Kapatma

Enerjisa abonelik kapatma için istenen evraklar, ev ve iş yeri aboneleri için farklılık göstermektedir. Mesken ve ticarethane aboneliklerinin iptalleri için gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır:

 • Ev aboneliği iptali için abonenin son aya ait elektrik faturası, güvence bedelinin iade edilebilmesi için IBAN, kimlik belgesi ve fotokopisi istenmektedir.
 • İş yeri aboneliğinin iptal edilebilmesi için son aya ait elektrik faturası, IBAN numarası, yetki belgesi veya vekaletname, imza sirküleri, kimlik belgesi ve kimlik belgesinin fotokopisi gerekmektedir.

EnerjiSA Abonelik İptali E-Devlet

Enerjisa abonelik iptali E-devlet üzerinden yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

 • https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapılmalıdır.
 • E-devlet bünyesindeki hizmetlere ulaşabilmek için giriş yap butonu aracılığı ile kimlik doğrulaması yapılmalıdır. E-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı ve internet bankacılığı yöntemleri ile sisteme giriş yapılabilmektedir. E-devlet şifresi PTT şubelerinden ücreti karşılığında alınabilmektedir.
 • Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra e-devlet sisteminde hizmet veren firmalar içerisinden Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş. başlığına tıklanmalıdır.
 • Bireysel Abonelik Fesih Başvurusu butonuna tıklanmalıdır.
 • Mevcut fesih başvurusu olmaması durumunda yeni başvuru butonuna tıklanarak abonelik iptal başvurusu oluşturulmalıdır.
 • Fesih edilebilen abonelikler sayfada listelenmektedir ve bu aboneliklerden iptal edilmek istenen seçilerek abonelik işlemleri tamamlanabilmektedir.

Enerjisa Sözleşme Feshi Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetlerinden Enerjisa sözleşme feshi yapılabilmesi için 444 4 372 numaralı çağrı merkezi aranabilmektedir. Enerjisa sözleşme feshi için gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra abonelik feshinin ne zaman yapılacağı ile ilgili randevular müşteri hizmetlerinden oluşturulmaktadır. Alınan randevu zamanı geldiğinde ise Enerjisa müşteri merkezlerine giderek fesih başvurusu yapılabilmektedir.

Enerjisa abonelik iptali
Enerjisa abonelik iptali

Enerjisa Müşteri Merkezlerinden Abonelik İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Enerjisa müşteri merkezlerine giderek abonelik feshi yapılabilmektedir. Bunun için abonelik feshi yapmak isteyenlerden talep edilen belgelerin hazırlanması ve bu belgeler ile beraber müşteri merkezlerine giderek aboneliği sonlandırmak istendiğinin belirtilmesi gerekmektedir.

Enerjisa Abonelik İptalinden Sonra Güvence Bedeli Ne Kadar Sürede İade Edilir?

Enerjisa abonelik feshi sonrası güvence bedelinin alınması, elektriğin kapatılmasından sonraki 7 gün içerisinde olabilmektedir. Enerjisa abonelik iptali sonrasında abonenin sayacının değerinin okunabilmesi için yetkililer sayacın olduğu adrese giderek elektriği kesmektedirler. Sayaçtan okunan değere göre tüketim borcu hesaplanmaktadır. Aboneye iade edilecek olan güvence bedelinden tüketim borcu düşülmektedir. Ardından güvence bedeli abonenin verdiği IBAN numarası kullanılarak hesabına yatırılmaktadır. Enerjisa müşteri merkezlerinden de güvence bedelinin talep edilebilmesi mümkündür.

“Enerjisa Abonelik İptali” üzerine 4 yorum

 1. Enerjisa´da yolsuzluk,rüşvet ve evrakta sahtecilik var bunlar ile ilgili elimde deliller var yalansa hukuki işlem başlatsınlar..Güler SABANCI 2013 yılında yolsuzluk iddaalarını endişe ,ile izliyoruz demişti demek ki hala izliyorlar.ENERJİSA Avukatları Enerjisa´nın haklarını savunacağı yerde sahtekarların köpekliğini yapmakta

  Cevapla
 2. Enerjisa’da evrakta sahtecilik yolsuzluk var bununla ilgili ****** dosya numarası ile soruşturma açıldı ancak 4,5 yıldır bir türlü ne koğuşturma açıldı ne de koğuşturmaya gerek yok denldi.Koğuşturma açılsa belkide ceza alacaklar belkide sahtekarların kimliği ortaya çıkacak eğer gerek yok tebligatı gönderseler çok iyi biliyorlar ki AHİM E kadar gideceğim bir türlü açılmıyor

  Cevapla
 3. Enerjisa Avukatı köpek misali sahiplerine sadık domuz misali ise genişler.2009 yılından bugüne onlara yaptığım hakareti köpeğe yapmış olsa idim ısırırdı ama dedim ya bunlar geniş ısıramazlar çünkü kıçları açık

  Cevapla
 4. SERKAN TORUN. BURCU MENDİ AVUKATLARI VE DİĞER TAKIM YÖNETİCİLERİ http://şerefsi̇zlerdi̇r.NE HAKKIMDA YASAL İŞLEM BAŞLATABİLİYORLAR , NEDE SUÇLARINA İTİRAZ EDEBİLİYORLAR , HER SÖYLEDİKLERİMİ SİNEYE ÇEKİYORLAR YARABBİ ŞÜKÜR DİYORLAR.MEZHEPLERİ GENİŞ KÖPEKLERİN

  Cevapla

Yorum yapın