En Uygun Bilet İptali ve En Uygun Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Enuygun, başta otobüs ve uçak bileti olmak üzere birçok konuda sitesini kullananlara en uygun fiyatları vermeyi taahhüt ediyor. Ve gerçekten de kampanyalı fiyatlar diğer firmalara göre oldukça uyguna geliyor. Obilet ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan Enuygun, iptal & iade & değişiklik kolaylığı sağlıyor. İnsanlar da otobüs bileti, uçak bileti, otel rezervasyonu, araç kiralama gibi konularda enuygun.com‘u tercih ediyor.

Kampanyalı fiyatlar dolayısıyla Enuygun’un kullanımı da oldukça yaygın. Doğal olarak alınan ürünlerin – hizmetlerin bazen iptal edilmesi bazen de değiştirilmesi ya da ertelenmesi gerekebiliyor. En uygun bu konuda müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Enuygun.com üzerinden aldığınız otobüs bileti, uçak bileti, otel rezervasyonu ve araç kiralama hizmetlerini, hizmeti aldığınız asıl firmanın koşullarını karşılaması koşuluyla iptal edebilir, değiştirebilir veya erteleyebilirsiniz.

En Uygun Bilet İptali Nasıl Yapılır?

En uygun bilet iptali kısmı tüm hizmetler için neredeyse aynı. Uçak veya otobüs biletinizi aldığınızda size mail olarak bir PNR numarasıyla birlikte biletin diğer detayları aktarılır. Bu PNR numarasını kaybetmemeniz işlemlerinizi hızlıca halletmek açısından önemlidir. Eğer elinizde PNR numarası yoksa, Enuygun müşteri hizmetleri numarasını arayarak iletişime geçmeniz gerekir.

Elinizde PNR numarası olan biletlerin iptali için:

 1. Enuygun.com internet sitesine giriş yapın.
 2. Aşağıdaki ekran görüntüsünde kırmızı ile işaretlediğimiz yere tıklayın.
 3. PNR kodu ve yolcunun soyadı kısmını kendi biletinize göre doldurun.
 4. PNR sorgula butonuna basın.

Bu işlemleri yaptığınızda biletinizin iptal edilip edilemeyeceği sorgulanacaktır. Eğer Enuygun.com’dan aldığınız biletiniz iptal edilebilir durumda ise ekrandaki adımları takip ederek En uygun com bileti iptali işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Enuygun.com’dan alınan uçak ve otobüs biletleri için iptal linki: TIKLAYIN

En Uygun bilet iptali kısmı Anasayfa'da yer alır. Bilet iptali işlemini gerçekleştirmek için ekrandaki kırmızı kare ile işaretlediğimiz alana tıklamanız gerekiyor.
En Uygun bilet iptali kısmı Anasayfa’da yer alır. Bilet iptali işlemini gerçekleştirmek için ekrandaki kırmızı kare ile işaretlediğimiz alana tıklamanız gerekiyor.

En Uygun Bilet Rezervasyon İptali

En uygun üzerinden rezerve edilen biletlerin iptali de parası ödenmiş biletlerin iptali ile aynı sürece sahiptir. Rezervasyonu yapılmış uçak ve otobüs biletlerinin iptalindeki tek fark, iptal işleminden sonra, öncesinde para ödemediğiniz için size herhangi bir iade yapılmaz. Rezerve edilen biletlerin iptali için yukarıda anlattığımız yöntemi aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

En Uygun Promosyon Bilet İptali

Enuygun.com müşterilerine en uygun fiyatları sağlamak için sürekli promosyonlar yapmaktadır. Özellikle Android ve iOS uygulamalarında bu promosyonları sıkça görebilirsiniz. Eğer promosyondan yararlanarak bilet almışsanız iade için mutlaka müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. PNR kodu girilerek yapılan iade işlemlerinde biletin statüsü özel olduğundan dolayı sorun çıkabilmektedir.

Enuygun.com Bilet İptali İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • İptal ve iadeler, otobüs veya uçak yolculuğunu yapacağınız firmanın koşullarına göre belirlenir. Enuygun.com bilet iptal ya da iade için kendi koşullarını belirlememektedir.
 • Biletinizi alırken bilet ücretine ek olarak enuygun.com’a hizmet bedeli ödersiniz. Biletinizi iptal ettiğinizde bu hizmet bedeli geri ödenmez.
 • En uygun bilet iptali para iadesi, bileti alırken kullandığınız ödeme yöntemi üzerinden iade edilir. Yani banka havalesiyle aldığınız biletin para iadesi yine banka havalesiyle gönderilir.
 • Enuygun.com para iadesi 1 – 15 gün arasında sürebilir.
 • Özellikle uçak biletlerinde iade edilen tutar, bileti alırken ödediğiniz ücretin çok altında olabilir. Yolculuk tarihine yaklaştıkça iade edilecek tutar da düşer.
 • Eğer bir PNR numarası üzerinden birden fazla kişiye bilet almışsanız, iptal işlemi tüm yolcular için gerçekleştirilecektir. Tek bir yolcu için iptal işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız Enuygun müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekir.

En uygun otobüs bilet iptali ve En uygun uçak bilet iptali için süreç tamamen aynıdır. Takıldığınız, sorun yaşadığınız yerde mutlaka müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ediyoruz.

En Uygun Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

En uygun bilet değişikliği için web sitesi ya da uygulamalar kullanılmamaktadır. Enuygun acenta olduğu için biletler üzerinde API yani web sitesi üzerinden doğrudan değişiklik hakkına sahip değildir. En uygun bilet erteleme ve en uygun bilet değişikliği için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

En uygun uçak bilet değişikliği ve en uygun otobüs bilet değişikliği tamamen aynı süreç dahilinde yani müşteri hizmetlerini arayarak yapılır.

Enuygun.com bilet değişikliği için 0850 333 88 88 numaralı telefonu arayarak enuygun.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Enuygun Müşteri Hizmetleri Numarası ve En Uygun İletişim Numarası

Enuygun müşteri hizmetleri bilet satın alma, araç kiralama, otel rezervasyonu, bilet iptal etme, bilet değişikliği ve para iadeleri konusunda oldukça hızlı şekilde destek sunmaktadır. En uygun iletişim konusunda oldukça başarılıdır.

 • Enuygun.com müşteri hizmetleri numarası: 0850 333 88 88

En uygun bilet iptali numarası için yukarıdaki iletişim numarasını kullanabilirsiniz. Enuygun com telefon numarası da budur.

 • Enuygun.com sigorta hizmetleri numarası: 0216 469 69 81

Bu numaradan, Enuygun üzerinden aldığınız hizmetlerin sigortalarıyla ilgili görüşme sağlayabilirsiniz.

Eğer seyahat hizmetleri ya da sigorta hizmetleri için değil de başka bir hizmet için arıyorsanız aşağıdaki numaradan enuygun.com’un santraline bağlanarak çıkan müşteri temsilcisiyle sorununuzu paylaşabilirsiniz.

 • Enuygun.com santral numarası: 0850 333 95 95

Eğer enuygun.com hakkında, uçak biletleri ya da otobüs biletleri hakkında, otel rezervasyonu ve araç kiralama ile verilen diğer tüm hizmetler hakkında bilgi almak; önerilerinizi detaylıca anlatmak istiyorsanız aşağıdaki mail adresi üzerinden Enuygun ile iletişim kurabilirsiniz:

Enuygun.com Uçak ve Otobüs Bilet İptali & Değişikliği Konusunda Sık Sorulan Sorular

Enuygun uçak bileti iptali nasıl yapılır?

Enuygun.com adresine girdikten sonra anasayfadaki “Bilet İptal” butonuna tıklayıp Uçak biletini aldığınızda verilen PNR numarasını ve yolcunun soyadını girerek bilet iptali gerçekleştirebilirsiniz. Ya da 0850 333 88 88 numarasından müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Enuygun otobüs bileti iptali nasıl yapılır?

Enuygun.com adresine girdikten sonra anasayfadaki “Bilet İptal” butonuna tıklayıp Otobüs bileti alırken verilen PNR numarasını ve yolcunun soyadını girerek bilet iptali gerçekleştirebilirsiniz. Ya da 0850 333 88 88 numarasından müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Enuygun bilet değişikliği nasıl yapılır?

Bilet değişikliği web sitesi ya da uygulamalar üzerinden yapılamamaktadır. Enuygun.com bilet değişikliği için 0850 333 88 88 numarası üzerinden müşteri hizmetleriyle iletişim kurmanız gerekir.

Enuygun bilet erteleme nasıl yapılır?

Bilet erteleme işlemi de web sitesi üzerinden yapılamamaktadır. Biletinizi ertelemek ya da daha doğru tabirle açığa almak için müşteri hizmetlerini 0850 333 88 88 üzerinden aramanız gerekir.

Enuygun para iadesi nasıl alınır?

Biletinizi iade ettikten sonra genelde 1 ile 7 iş günü içerisinde ödeme yaptığınız kanaldan para iadesi, hizmet bedeli düşülerek yapılmaktadır. Biletinizi iptal ettiğinizde para iadesi için başka bir şey yapmanız gerekmez.

Enuygun hizmet bedeli geri alınabilir mi?

Hayır. Enuygun.com tarafından alınan hizmet bedeli geri iade edilmemektedir. Ayrıca iade işleminizi telefondan yapmanız durumunda ekstra hizmet bedeli de yansıyabilmektedir.

Enuygun bilet iptal koşulları nelerdir?

Enuygun.com üzerinden alınan biletlerin iptal koşullarını uçuşu ya da otobüs seferini yapacak firmalar belirlemektedir. Detaylı iptal & iade koşullarını bilet alma sayfasındaki link üzerinden okuyabilirsiniz.

Enuygun bilet değişiklik koşulları nelerdir?

Otobüs seferleri ve uçak yolculukları için değişiklik koşulları birbirinden farklıdır. Genelde otobüs yolculukları için son 24 saat değişim yapılmamaktadır ancak müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Uçak yolculuklarında ise değişim işlemi değişken olduğu için en iyi bilgi doğrudan müşteri hizmetlerinden alınabilir.

Enuygun bilet isim değişikliği yapılabilir mi?

Hayır. İsim değişikliği kesinlikle yapılmamaktadır. Eğer isminizi değiştirmek istiyorsanız biletinizi iptal etmeli, sonrasında tekrar bilet almalısınız.

Enuygun müşteri hizmetleri numarası nedir?

Enuygun.com otobüs ve uçak seyahatleriyle 0850 333 88 88 numarası üzerinden ilgilenmektedir.

Enuygun iletişim numaraları nelerdir?

Enuygun.com üç farklı telefon numarası ve bir adet e-posta üzerinden destek hizmeti sunmaktadır:

Uçak ve otobüs seyahatleri için: 0850 333 88 88
Santral numarası: 0850 333 95 95
Sigorta ile ilgili işlemler için: 0216 469 69 81
Her konuda kullanabileceğiniz e-posta adresi: [email protected]

Yorum yapın