Dr Sadi Konuk Randevu İptal Etme

Dr Sadi Konuk randevu iptali; MHRS aracılığı ile yapılabilmektedir. Dr Sadi Konuk randevu iptal etme işlemi yapıldığında hastalardan herhangi bir ücret kesilmemektedir. Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden randevu almak ve alınan randevuları iptal etmek online olarak yapılabilmektedir. Hastane randevusuna gidilememesini neden olabilecek bir durum oluştuğunda, randevu saatinden en az 15-20 dakika öncesinde randevunun iptal edilmesi gerekmektedir. Eğer gidilmeyecek olan randevu zamanında iptal edilir ise; muayene ücreti alınmamaktadır.

Dr Sadi Konuk Hastanesinden Alınan Randevuların İptal Yolları Nelerdir?

Dr Sadi Konuk randevu iptali yöntemleri aşağıda verilmiştir:

  • Alo 182 hattından 7 gün 24 saat boyunca hastane randevusu iptal edilebilmektedir.
  • MHRS aracılığı ile üye girişi yaparak alınmış olan randevular iptal edilebilmektedir.
  • E-devlet sistemi üzerinden hastane randevuları iptal edilebilmektedir. Bunun için e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra e-hizmetler listesinden Sağlık Bakanlığı’nın bulunması ve sonrasında Merkezi Hekim Randevu Sistemi başlığına tıklanması gerekmektedir. E-devlet şifresi ile kimlik doğrulaması yaparak alınmış olan randevular görüntülenebilmekte ve iptal edilebilmektedir.

Telefonla Dr Sadi Konuk Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Telefon ile Dr Sadi Konuk randevu silme işlemi için Alo 182 hattı aranmalıdır. Hat arandıktan sonra konuşulan görevliye Dr Sadi Konuk randevu iptal etme işlemi yapmak istendiği söylenmelidir. Bunun için görevli hastadan kimlik bilgilerini talep eder. Ardından teyit amaçlı randevusunun olduğu hastane, hekim ve randevu saatini sormaktadır. Bu sorulara doğru cevap verildikten sonra iptal işlemi tamamlanmaktadır. Randevuyu tamamen iptal etmeyi değil de saatini ve tarihini değiştirmeyi isteyenler de Alo 182 hattı üzerinden randevu bilgilerini güncelleyebilmektedirler.

MHRS Üzerinden Dr Sadi Konuk Randevu İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

MHRS’den Dr Sadi Konuk randevu iptali için izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:

  • https://www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılmalıdır. Sadece web sitesi üzerinden değil, aynı zamanda mobil uygulaması üzerinden de randevu iptali yapılabilmektedir. Bunun için Android işletim sistemine sahip cihazı olanların Google Play, IOS işletim sistemine sahip cihazı olanların ise App Store üzerinden uygulamayı indirmeleri gerekmektedir.
  • Randevu al butonuna tıklanmalıdır.
  • T.C. kimlik numarası ve MHRS şifresi yazıldıktan sonra giriş butonuna tıklanmalıdır. MHRS şifresi olmayanlar, üye ol butonu aracılığı ile üye olarak kendilerine bir MHRS şifresi oluşturmalıdırlar. Üyelik oluşturacak olanlardan T.C. kimlik numarası, isim, soyisim, cinsiyet ve doğum tarihi gibi bilgiler talep edilmektedir. Cep telefonu numarası ve e-posta adresi bu üyeliğe tanımlandığında, şifre unutulsa dahi istenen zaman sıfırlanabilmektedir.
  • Randevu geçmişi menüsüne giriş yapılmalıdır. Açılan sayfada daha önceden alınmış olan randevular ile beraber gelecek randevular da bulunmaktadır.
  • İptal edilecek olan randevu bulunduktan sonra yanındaki iptal butonu aracılığı ile randevu iptal edilebilmektedir.
Dr Sadi Konuk randevu iptali
Dr Sadi Konuk randevu iptali

Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin İletişim Bilgileri Nelerdir?

Dr Sadi Konuk Hastanesi’nin iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden sağlık kurulu raporu için randevu alacak olanlar; çarşamba günü haricinde hastaneye gidip hizmet alabilmektedirler. Sağlık Kurulu kararları alınan saat aralığı ise 13:00 ile 16:00 arasıdır. Sağlık Kurulu için randevular da MHRS üzerinden alınmalıdır. Alınan randevuya gidilemeyecek ise; Dr Sadi Konuk randevu iptal etme işlemi MHRS aracılığı ile yapılmalıdır.

Yorum yapın