Digitürk İptali Nasıl Yapılır

Digiturk, 1999 yılında kurulan Türkiye’nin lider ve en büyük Pay TV operatörlerinden birisidir. Şirket, 184 kanal üzerinden yaklaşık 3,5 milyon aboneye, önde gelen spor ve eğlence içeriğinin birinci sınıf bir karışımını sunar ve ülke çapında güçlü ve geniş bir ağa sahiptir.

Şirket, Türkiye’de dijital Pay-TV sağlayan ilk şirkettir ve pazardaki en güçlü içerik sunumuna sahip olduğu söylenmektedir. Buna bağlı olarak 160 ülkede Türk abonelerine hizmet vermektedir. Ancak Ağustos 2016 tarihinde beIN Media Group tarafından satın alınmıştır. Geniş bir ağa sahip olmasına da bağlı olarak, pek çok abonesi bulunan Digitürk’ün kullanıcıları, zaman zaman farklı nedenlerle aboneliklerini iptal etmek isteyebiliyorlar. Böyle bir durumda Digitürk iptali için sizden istenen adımları takip etmeniz gerekir.

beIN Media Group Nedir?

beIN Media Group, merkezi Doha, Katar’da bulunan, 1 Ocak 2014’te kurulmuş bağımsız bir küresel spor ve eğlence ağıdır. beIN Sports bir marka olarak ilk etapta Haziran 2012’de Fransa’da piyasaya sürüldü. 1 Ocak 2014’te beIN Media Group kuruldu ve beIN Sports’un yeni bağımsız holding şirketi oldu. Ekim 2014’te, beIN Media Group’un Pay-TV spor kanalı Setanta Sports Australia’yı satın almayı kabul ettiği ve Setanta’nın beIN Sports Australia olarak yeniden markalandığı açıklandı.

2015 yılında beIN Sports, İspanya’da özellikle futbola adanmış bir HD kanalı başlattı. Grup, Kasım 2015’te sadece spor programından eğlence ve filmleri de içerecek şekilde genişleyeceğini açıkladı. Bu da bu ağa yapılan abonelik sayısının artmasını sağlayan etmenlerden birisi oldu.

beIN Media Group’un Anlaşmaları

beIN Media Group anlaşmaları Ocak 2016 yılı itibariyle başladı. beIN Media Group, Ocak 2016’da Turner Broadcasting System ile bir anlaşma imzaladığı ve bu anlaşmanın kendisine Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da bir dizi Turner lisanslı eğlence ve haber kanalı yayınlama hakkı tanıdığı duyuruldu.  beIN Media Group o zamandan bu yana BBC Studios, Warner Brothers, CBS, DreamWorks Animation ve Discovery ile stratejik ortaklıklar imzaladı.

beIN Media Group Kasım 2015’te Miramax’ı satın almakla ilgilendiği söylendi.  1 Mart 2016’da beIN Media Group, Filmyard Holdings’ten Miramax’ı tamamen satın aldığını duyurdu.

digitürk iptali nasıl yapılır
digiturk iptali

DigiTürk İptal İşlemi İçin Gereken Belgeler

Digitürk iptal işlemi için bir iptal formu hazırlamanız gerekmektedir. Bu forma, Digitürk’ün kendi sitesinde yer alan destek bölümünden ulaşabilirsiniz. Forma hazırladıktan sonra Digitürk iptali için hazırlamanız gereken belgeler şu şekildedir;

  • Arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İptal başvuru formunuz ve imzanız
  • İptal işleminden sonra size ulaşılabilmesi için bir telefon numarası
  • İptal edilmek istenen üyeliğin ya da kartın numarası
  • Üyeliği iptal ettirme nedeniniz

Bunları sağladıktan sonra digitürk iptal etme isteğiniz işleme alınabilir. Digitürk müşteri hizmetleri bağlanma

Digitürk Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Digitürk üyeliği iptalinde web sitesi üzerinden satın aldığınız ürün kullanılsa dahi teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ile ürününüzü iptal edebilirsiniz. Digitürk iptali için izlemeniz gereken adımlar;

  • Çeşitli nedenlerle almış olduğunuz ürünü iptal etmek isterseniz, doldurulmuş ve imzalanmış İptal Formu’nu fatura ve orijinal kutusu ile birlikte size verilen adrese göndermeniz gerekmektedir.
  • Ürün belirtilen koşulları sağladığında iptal işlemi mümkün olan en kısa sürede başlatılır.
  • İptalin onaylanmasından sonra e-posta ve telefon yoluyla bilgilendirileceksiniz.
  • İptal işlemi sırasında kargo kutunuz teslim edildiği takdirde kargo ücreti iade edilmez.
  • İptal onaylandıktan sonra iade 7 iş günü içerisinde işleme alınacaktır.

Digitürk iptal formu dilekçesi için tıklayınız.

Yorum yapın