D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart abonelik iptali yapmak için abonelik iptal dilekçesi ve kimlik belgeleri gerekmektedir. D-Smart abonelik iptali talebini abone bizzat D-Smart bayilerine giderek ulaştırabileceği gibi online olarak da iptal talebini iletebilmektedir. Sadece tek tık ile D-Smart aboneliğinin sonlandırılabilmesi mümkündür. Abone işlemleri kendisi yapabileceği gibi vekaletname ile yetkilendirdiği kişi de kendisi adına abonelik iptal işlemlerini yapabilmektedir. 24 saat içerisinde abonelik iptalinin gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır.

D-Smart Abonelik İptali Yöntemleri Nelerdir?

D-Smart abonelik feshi yöntemleri şöyledir:

 • D-Smart bayilerinden abonelik fesih işlemleri yapılabilmektedir.
 • E-devlet sisteminden abonelik iptali yapılabilmektedir.
 • Telefon aracılığı ile D-Smart abonelik talebi iletilebilmektedir.

E-Devlet Sisteminden D-Smart Abonelik İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

E-devlet üzerinden D-Smart abonelik fesih başvurusu yapılması için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

 • https://www.turkiye.gov.tr linkine giriş yapılmalıdır.
 • E-devlet aracılığı ile hizmet alınabilecek firmalar içerisinden D-Smart seçilmelidir.
 • D-Smart ile yapılabilecek işlemler içerisinden Abonelik Fesih Başvurusu butonuna tıklanmalıdır.
 • Açılan sayfadan kimlik doğrulaması yapılması gerekmektedir. Abonelik feshi için e-devlet şifresi ile kimlik doğrulaması yapılması yeterli olmamaktadır. Dolayısı ile mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı ve internet bankacılığı ile yapılan kimlik doğrulamaları abonelik iptali yapılmasına izin vermektedir.
 • Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra fesih başvurusu oluşturulmalı ve başvuru iletildikten sonra başvurunun sonuçlanması beklenmelidir. Başvurunun dikkate alınabilmesi için fesih başvuru nedeninin belirtilmesi ve abonelik fesih belgesinin imzalanması gerekmektedir. 24 saat içerisinde abonelik fesih başvurusu sonuçlanmaktadır. 24 saat içerisinde D-Smart görevlisi aboneyi arayıp başvurusunu teyit ederek aboneliğin sonlanmasını sağlamaktadır.

Telefon Üzerinden D-Smart Abonelik İptal Talebi Nasıl Yapılır ?

Telefon ile D-Smart abonelik iptali için 0850 266 02 66 numaralı müşteri hizmetleri telefonu aranmalıdır. Abonelik bilgileri teyit edildikten sonra abonelik iptali yapmak istendiği söylenmelidir ve müşteri temsilcileri D-Smart abonelik iptali için gerekli işlemleri başlatmaktadırlar. D-Smart aboneliği ile ilgili soru ve sorunları olanlar ise; 444 55 65 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak veya [email protected] e-posta adresine mail atarak çözüm arayabilmektedirler.

D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

D-Smart üyelik iptal dilekçesi; D-Smart aboneliğinin iptal edilebilmesi için D-Smart’a yazılı olarak ulaştırılması gereken dilekçedir. Dilekçenin D-Smart genel müdürlüğüne hitaben yazılması gerekmektedir. Abone dilekçede ilk etapta sahip olduğu Smartkart numarasını belirtmelidir. Ardından hizmet numarasını yazmalıdır. Aboneliğini sonlandırmak istediğini nedeni ile beraber belirtmelidir. D-Smart üyelik numarası, ADSL hesap numarası, T.C. kimlik numarası, telefon numarası, adres, tarih, ad, soyad ve imza dilekçenin sonuna eklenmelidir.

D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi Örneği
D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi D-Smart’a Nasıl Ulaştırılabilir?

Abonelik iptal dilekçesinin D-Smart’a gönderilmesi için abonenin yazılı iptal talebi oluşturması gerekmektedir. İptal talebinde Smartkart numarası ile cep telefonu bilgisinin mutlaka yazılı olması gerekmektedir. Dilekçeye ek olarak kimlik belgesinin fotokopisi de D-Smart’a iletilmelidir. D-Smart çağrı merkezi numarası D-Smart abonelik iptali için hazırlanan dilekçeyi iletme yöntemleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Posta aracılığı ile iptal dilekçesi D-Smart’a ulaştırılabilmektedir. PK: 138 Şişli/İSTANBUL adresine PTT ile iptal dilekçesi iletilebilmektedir.
 • D-Smart bayilerine iptal dilekçesi ile beraber giderek D-Smart iptali yapılabilmektedir.
 • 0212 478 03 33 numaralı D-Smart faks numarası üzerinden abonelik iptal dilekçesi D-Smart’a iletilebilmektedir.

D-Smart Abonelik İptali Sonrası İptal Ücreti Ödenir Mi?

D-Smart abonelik cayma bedeli, aboneliği taahhütlü olan ve taahhüt süresi dolmadan abonelik iptali yapan D-Smart abonelerinin ödemeleri gereken bir ücrettir. Cayma bedeli, cihaz bedeli ve kullanılan indirimli paket kapsamında indirim farkı talep edilmektedir. Bu ücretler abonelerin son faturalarına yansıtılmaktadır. Taahhüt süresi dolduktan sonra D-Smart abonelik iptali işlemleri için herhangi bir ek ücret ödenmemektedir.

D-smart müşteri hizmetleri ulaşmak için tıklayınız.

Yorum yapın