Çiçek Sepeti Sipariş İptali ve İadesi Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti Sipariş İptali alınan ürünün iadesi için elinizde ürün kodunun ve sipariş bilgilerinin bulunması gerekir. İade işlemleri haricinde eğer ürün kargoya verildiyse, ancak siz siparişin iptal edilmesini istiyorsanız, kargoyu açmadan geri gönderme hakkınız bulunur. Çiçek Sepeti üzerinden yapılacak iptal ve iade işlemlerinde alıcı herhangi bir ücret ödemez. Ancak ödeme yapılmaması için sipariş kodu ve iade kodunun ayrı bir şekilde Çiçek Sepeti firmasına iletilmesi gerekir.

Çiçek Sepeti Para İadesi Nasıl Yapılır?

Sipariş iadesinde ücret gönderimi şu şekilde yapılır:

 • Siparişin iadesi ya da iptalinden hemen sonra, onay alındığı gün ödemeniz gerçekleşir.
 • Dekont, sizin kullandığınız e- posta adresine gönderilir.
 • Havale ve EFT ile yapılan ödemelerde sipariş iptalinin onaylanmasından sonra 1- 10 iş günü içinde ödeme yapılır.
 • Havale ve EFT ile yapılan ödemelerde, sipariş iptalinde Çiçek Sepeti firmasına hesap numaranızı aktarmanız gerekir.
 • Halkbank ve Akbank ile yapılan havale işlemlerinde ürün ücreti hesabınıza 3- 7 gün içinde yansır. Diğer bankalar bu miktarı hesabınıza 8 gün içinde yansıtır.

Çiçek Sepeti Taksitli Alışverişlerde İade Nasıl Yapılır?

Taksitli alışverişlerin iadesi, kredi kartlarına yansıtılır. İade miktarı, kredi kartının bağlı olduğu bankaya tek seferde ödenir. Ancak banka, aylık ekstrenize bunu bölerek, + veya – şekilde yansıtır. Bölünen taksit sayısı böylece aynı şekilde iade edilmiş olur.

Çiçek Sepeti Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti’nden alınan ürünün iadesi için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Aldığınız ürün kargoya verilmeyen türden   çiçek ya da bonnyfood ise, özel kuryemiz tarafından size ulaştırılır. Bu tür siparişlerin iadesi için, sipariş verdiğiniz Çiçek Sepeti profilinizde bulunan Bize Ulaşın kısmına tıklamanız gerekir. Bu kısımda bulunan ürün iadesi bölümüne aldığınız ürünün kodunu yazın. Bu sırada özel kurye ile ürün size ulaştıysa açmadan geri gönderin.
 • Eğer kargolu bir gönderide iade talep ediyorsanız, site üzerinden iade talebi oluşturmanız gerekecektir.
 • Bunun için Çiçek Sepeti hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ardından profil kısmına giriş yapmalısınız. Sonrasında Sipariş takip bölümüne tıklamalısınız. Buradan ya da hesabım kısmında bulunan Siparişlerim bölümünden İade et seçeneğine girebilirsiniz. Bu seçenek ile iade kodu gönderilecek ürünü, size ürün teslim eden kargo ile geri gönderebilirsiniz.
 • İade etmek istediğiniz ürünün kendi kutusunda olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm aksesuarları ile birlikte ürün iadesi gerçekleşmektedir. Eğer kargo firması tarafından size irsaliye, fatura gibi belgeler verilmişse, bunları da iade etmeniz gerekir.
 • İade kodu, ürün tesliminden sonra 14 gün içinde oluşturulur ve ürünün gönderimi sağlanır.
 • İade kodu ile ürün gönderen kullanıcılar, kargo iade ücreti ödemek zorunda değildir.
 • İade kodunun alınmasından sonra 7 gün içinde sipariş kargoya verilmelidir.
 • İade kodu ile gönderilemeyen ürünün kargo ücretini alıcı öder.

Çiçek Sepeti sipariş iptali ve para iadesi
Çiçek Sepeti Sipariş İptali

Çiçek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti’nden verilen siparişin iptali için yapılması gerekenler şunlardır:

 • Eğer ürün hazırlık aşamasında ise sipariş iptali yapılabilir. Kargoya verilen üründe sadece ürün iadesi alınabilir.
Çiçek Sepeti sipariş iptali ve para iadesi
çiçek sepeti sipariş iptali
 • Öncelikle ürünün kargoya verilmediğinden emin olun. Bunun için profilinizde bulunan Siparişlerim menüsüne girmeniz gerekir.
Çiçek Sepeti sipariş iptali ve para iadesi
çiçek sepet sipariş iptali

 • Siparişlerim menüsünden Sipariş takip tuşuna basmalısınız. Burada ürün hazırlanıyor yazıyorsa, sipariş iptali yapılabilir.
Çiçek Sepeti sipariş iptali ve para iadesi
çiçek sepeti sipariş iptali

 • Sayfanın yanında bulunan butonu açarak Sipariş iptal seçeneğine tıklayın. Eğer ürün kargoya verildiyse açmadan geri gönderin. Çiçek Sepeti, ürünü inceleyerek 1- 3 iş günü içinde iade işlemini onaylayacaktır. Çiçek sepeti telefon numarası için tıklayabilirsiniz.
çiçek sepeti sipariş iptali
çiçek sepeti para iadesi

“Çiçek Sepeti Sipariş İptali ve İadesi Nasıl Yapılır?” üzerine 7 yorum

 1. 192084563 NOLU siparişimi siparişi verdikten 5 dakika sonra iptal etmek istedim ancak siparişlerim bölümünde siparişi iptal et bölümü yoktu. Bende derhal satıcıya soru sor bölümünden satıcıya 3 defa sşparşimi iptal ettiğimi bildirdim. Buna rağmen siparişimi 1 gün sonra kargoya vermişler, gelen siparişi kabul etmeyeceği ise bildiren mesaj attım.

  Birdaha çiçek sepetinden sipariş vermeyeceğim alışverişte yapmayacağım. Çok sıkıntılı bir siteymiş. Kimseye de tavsiye etmiyorum. Müşteri siparişini iptal edemiyorsa bir site ne işe yarar.

  Cevapla
 2. İyi günler ben Çiçek Sepetinden ürün satın aldım ve ürün kargoya çıkmadan önce siparişi iptal ettim.Siparişiniz iptal edilmiştir diyor fakat bana Sipariş iptali hakkında herhangi bir mail gelmesi gerekiyor mu? Yoksa direk iptal mi oluyor?

  Cevapla
 3. Siparişimi verdikten 5 dk sonra iptal ettim ödemeyi taksit şeklinde yapmıştım çekilen para iade edilir mi ne kadar sürede

  Cevapla
 4. Daha sipariş vereli 10 dakika oldu sipariş iptal bölümü yok. Gerçekten çok kötü bir durum bir daha çiçeksepetinden alışveriş yapacağımı düşünmüyorum. Müşteriyi zor duruma sokarak ne kazanabilirsiniz ki. Kötü..

  Cevapla
 5. İlk defa çiçek sepetinden sipariş verdim bu kadar saçma bir site görmedim ürünü iptal et butonu yok 5 gündür mal gibi bekliyorum sırf iptal edemeyelim diye Satıcı ürünü ilk gün kargoya veriliyor diye gösteriyor iptal edemiyoruz sonuç belli olmadığı için başka yerden de alamıyoruz parayı buraya yatırdık neyse ilk ve son oldu niye iş yapamadığınız belli

  Cevapla

Yorum yapın