Busuu Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Busuu abonelik iptal etmek için, takip edilmesi gereken birkaç adım vardır. Öncelikle Busuu uygulamasına nereden üye olunduysa oradan üyelik iptali olmaktadır. Bunlar şu şekilde verilmiştir.

 • Busuu sistemine web sitesi üzerinden üye olunmuş ise, web sitesi üzerinden siteye giriş yaparak ayarlar menüsüne girilir. Buradan “Abonelik” yazan sekmeye tıklanarak üyeliği iptal et kısmına basılır. Böylece ödeme yaptığınız ayın sonuna kadar Busuu üyelik hakkınızı kullanabilirsiniz. Gelecek olan ayda ise sadece ücretsiz sürümden faydalanabileceksinizdir.
 • Üyeliğinizi android telefonunuz ile Busuu Google Play Store üzerinden üye olduysanız, Google Play Store uygulamasına girerek “aboneliklerim” yazan sayfaya tıklanır. Buradan iptal etmek istediğiniz abonelik seçilir. “Yönet” seçeneğine basılarak “aboneliği et” seçeneğine basılır. Çıkan onaylama sekmesinden onay verdikten sonra Busuu aboneliğiniz iptal olacaktır.
 • İOS App Store üzerinden abone olduysanız Google Play Store’da olduğu gibi, uygulamaya girilerek abonelikler sayfasına girilir. Busuu uygulaması seçilerek aboneliği iptal et kısmına basılır. Onay verildikten sonra iptal işlemi gerçekleşecektir.
 • Busuu uygulamasına PayPal ile abone olmuşsanız, PayPal hesabına girerek ayarlar bölümüne gelinir. Burada dişli çark simgesi olan ödemeler seçeneğine basılır. Daha sonra “önceden ayarlanmış ödemeleri yönet” kısmına basılarak Busuu aboneliği seçilir. Sağ tarafta iptal et seçeneği vardır ona bastığınız an itibari ile abonelik iptal olacaktır ve hesabınızdan para çekme işlemi duracaktır.

Busuu Nasıl Üye Olunur?

Busuu sistemine üye olmak iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. İster internet sitesi telefonunuza indirdiğiniz uygulama üzerinden üye olabilirsiniz.

 • Uygulama ara yüzünde direkt kayıt ol seçeneği çıkmaktadır. Bu seçeneğe basarak ad, soyad, e- posta adresi yazılır ve bir şifre belirlenerek sisteme kayıt olunur.
 • İnternet sitesi üzerinden de sağ üst köşede bulunan “oturum aç” sekmesine girilir. Burada “Busuu Support hesabında yeni misiniz?”  yazan yerin hemen yanındaki kaydol seçeneğine tıklayarak, istenen bilgiler doldurulur ve kaydol seçeneğine basılarak kayıt olma işlemi tamamlanır.
busuu hesap silme
busuu hesap silme

Busuu Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Busuu hesap silme işlemi kalıcı olarak gerçekleşen bir işlemdir. Hesap silme işlemi uygulama üzerindeki tüm verilerin silinmesidir.  Bir daha hesap açmak istediğinizde en baştan üye olmanız gerekmektedir. Hesabı silmek için öncelikle web sitesi üzerinden hesaba giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra ayarlar menüsüne gelir. Burada en altta yer alan “Hesabı sil” seçeneğine basılır. Böylece Busuu üyeliğiniz silinmiş olacaktır.

busuu hesap silme
busuu hesap silme

Busuu Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Busuu aboneliği ödeme yöntemleri şu şekilde verilmiştir:

 • İnternet Sitesi Üzerinden Ödeme: Busuu internet sitesi üzerinden kredi/banka kartı ya da PayPal ile ödeme yapabilmeniz mümkündür. Ödemeler şu para birimleri ile yapılmaktadır: GBP, EUR, USD, MXN, BRL, PLN, RUB, CHF.
 • İOS App Store ile Ödeme: App Store üzerine kaydetmiş olduğunuz ödeme yöntemi ile abonelik ücreti ödenir.
 • Android Google Play Store ile Ödeme: Google Play Store üzerinde kayıtlı olan ödeme yöntemi ile aylık ücret ödemelerini gerçekleştirilebilir.

Busuu Premium Üyelik Nedir?

Busuu Premium , çevrimdışı mod ile işlem yapmanızı sağlar. Sadece çevrimdışı mod değil birçok farklı dili ana dili gibi konuşan kişiler ile konuşmalar yapmanızı, size özel çalışma planı oluşturmanızı ve resmi sertifikalara sahip olmanızı sağlar. Bunun için iki farklı plan seçeneği vardır:

 • Premium Üyelik : Bu üyelik ile sadece ana dilini konuşan kişiler ile konuşma pratiği, kelime bilgisi, gramer çalışmaları gibi işlemler yapılabilmektedir.
 • Premium Plus Üyelik : Bu üyelik ile; kişiye özel çalışma planları, toplam 12 farklı dile erişim, resmi sertifikalar kazanma şansı ve ana dilini konuşan kişilerle konuşma pratiği yapabilme gibi imkanlardan faydalanabilirler.

Busuu üyeliği olan kişiler üyeliklerini bu yönteme yükseltebilirler.

Yorum yapın