BtcTurk Hesap Silme Nasıl Yapılır?

BtcTurk, Türkiye’de en çok kullanılan ve en güvenilir olarak addedilen borsalardan birisi. Birçok güvenilir kurum BtcTurk ile çalışmaktan geri durmuyor. Doğal olarak insanlar da bu kurumlara ve kişilere güvenerek BtcTurk borsasını kripto para alımı satımı için kullanıyor. Ancak çıkan bazı haberler ile kripto para alım – satımındaki başarısızlıklar insanların hesap kapatma isteğinin kabarmasını sağlıyor.

Oldukça yüksek işlem hacmine sahip olan borsa doğal olarak sürekli kötü niyetli insanların hedefi oluyor. Şimdiye kadar majör bir haber alınamasa da onay aşamasında kimlik fotoğrafı dahil birçok bilginin verilmesi, borsayı tamamen bırakan insanların da hesaplarını silmek istemesini sağlıyor.

btcturk hesap silme
BtcTurk hesap silme işlemleri oldukça kolaydır. Mail adresinden ve canlı destekten iletişime geçerek hesap silme işlemlerini başlatabilirsiniz.

BtcTurk Üyelik Silme İşlemlerine Başlamadan Önce

Öncelikle BtcTurk hesap silme işleminin birçok platformda alışılan yöntemlerden farklı olduğunu söylemek gerekiyor. Doğrudan SPK denetiminde olan, her işlemi yasal denetime tabi olan bir borsadan hesabınızı tamamen silmek aynı zamanda finansal verilerinizin de silinmesi anlamına gelmiyor. BtcTurk hesap silme yani üyelik kapatma işlemiyle elde edecekleriniz ve edemeyecekleriniz şunlar:

  • BtcTurk ve BtcTurk Pro hesabınızı kapattığınızda şirketin veri tabanında size ait olan e-posta, telefon, kimlik bilgileri tamamen silinir.
  • Geçmiş hesap hareketleriniz, para giriş çıkışları ve diğer finansal bilgileriniz ilerideki yasal soruşturmalar için saklanır.

Finansal verilerinizi silemiyor oluşunuz kötü gibi görünse de Türkiye’deki yasal sistemle angaje çalışan BtcTurk’ün bu kadar güvenilir olmasının altındaki sebep de tam olarak bu.

BtcTurk Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk hesap kapatma ve BtcTurk Pro hesap silme işlemi tam olarak aynı yöntemle, mail gönderme yöntemiyle yapılır. Sisteme giriş yaptığınızda herhangi bir hesap silme linki göremezsiniz. BtcTurk hesap silme linki olarak mail adresini kullanmanız gerekir.

  1. BtcTurk ve BtcTurk Pro’ya kayıt olurken kullandığınız mail adresiniz üzerinden [email protected] adresine mail atmanız gerekir.
  2. Mail başlığı olarak “Hesap Kapatma Talebi” yazmanız, mail içeriğine de hesabınızı kapatmak istediğinizi açıkça belirtmeniz gerekir.

Bu işlemi yaptığınızda BtcTurk ekipleri tarafından size ulaşılacaktır.

Eğer mail atmak konusunda kararsız iseniz işlemlerinizi btcturk.com üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz:

  1. btcturk.com adresine girin.
  2. Kapatmak istediğiniz hesaba giriş yapın.
  3. Canlı destek kısmından hesabınızı kapatmak istediğinizi yazın.
  4. Canlı destek görevlisi size hesap kapatma aşamalarını detaylıca anlatacak ve yardımcı olacaktır.

Bknz: Binance ve Binance TR Hesabı Nasıl Silinir

BtcTurk Hesap Hareketleri Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hesabınızı kapatırken hesap hareketlerinizi de silmek istiyorsanız size bunun ne yazık ki mümkün olmadığını söylememiz gerekir. Her ne kadar BtcTurk hesap silme linki yani mail adresi üzerinden BtcTurk ile iletişime geçip hesabınızı kapattırmış olsanız dahi hesap hareketleriniz BDDK ve SPK ile MASAK denetimi için kayıt altında tutulmakta ve ilgili kurumlar tarafından yasal yollar (mahkeme emirleri) aracılığıyla temin edilebilmektedir.

Eğer hesabınızı kapatmadan hesap hareketlerini silmek istiyorsanız (bu kayıtlar yine saklanmaktadır) hesap hareketleri kısmından filtrelerle oynayarak ya da arşive gönder butonunu kullanarak çevrenizdekilerin bu hareketleri görmesini engelleyebilirsiniz.

BtcTurk Hesap Silme Hakkında Sık Sorulan Sorular

BtcTurk hesap silme linki nedir?

Sistem üzerinden hesap kapatma linki yoktur. [email protected] mail adresine mail atarak ya da canlı destekle iletişime geçerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

BtcTurk üyelik silme işlemi ile güvenliğimi sağlayabilir miyim?

Evet. Siz hesabınızı sildikten sonra bir bilgi sızması olsa dahi hesabınız güvende olacaktır.

BtcTurk hesap kapatma nasıl yapılır?

En kolay ve garanti yöntem canlı destek ile iletişime geçmektedir.

BtcTurk Pro hesap silme nasıl yapılır?

BtcTurk Pro, BtcTurk ile aynıdır. Bu sebepten ötürü BtcTurk Pro hesabı da canlı destek veya mail üzerinden silinebilir.

BtcTurk hesap hareketleri silme nasıl yapılır?

Kalıcı silme söz konusu değildir. Hesap hareketleriniz gerektiğinde resmi kurumlara verilmek üzere ömür boyu saklanır.

Yorum yapın