BluTV Abonelik İptali ve Para İadesi Alma Yöntemi

BluTV abonelik iptali için mobil platformları kullanamıyorsunuz. BluTV üyeliğinizi iptal etmek ve BluTV’den ücret iadesi almak için (çoğu durumda ücret iadesi almanız söz konusu olmuyor) web tarayıcısından (Chrome, EDGE, Firefox vs.) BluTV hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

BluTV para iadesi ise neredeyse birçok işlem için yapılamıyor. Sebebi ise kullanıcı sözleşmesinin buna göre düzenlenmiş olması. Tabi ki mesafeli satış sözleşmesi ile düzenlenen kurallar Tüketici Hakem Heyeti tarafından çözülebileceği için, para iadesi almak istediğinizde buraya başvurmanız para iadesi almanızı sağlayabilir. Ancak bir iptal işlemi sonunda BluTV’den para iadesi almanız söz konusu olmuyor.

blutv abonelik iptal işlemi oldukça kolaydır. makalemizdeki adımları takip ederek hem aboneliğinizi iptal edebilir hem de para iadesi alabilirsiniz.

BluTV Üyelik İptali İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle tekrar belirtmek gerekirse BluTV üyeliğinizi tamamen sonlandırmak yani iptal etmek için herhangi bir WEB tarayıcısından bu işlemleri başlatıyor olmanız gerekir. Örnek olarak Chrome, Firefox, EDGE, Safari verilebilir. Kısacası bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayar üzerinden işlem yapmalısınız. Telefondan yapmaya çalıştığınızda iptal sayfasına ulaşmanız imkansız.

 1. Tarayıcıdan BLUTV’ye giriş yapın.
 2. Giriş yaptıktan sonra BURAYA tıklayarak hesap ayarları sayfasına ulaşın.
 3. Ulaştığınız sayfayı en aşağıya kadar kaydırın ve “Abonelik” kısmının altındaki mavi butona “Üyeliğimi İptal Et” butonuna tıklayın.
 4. Açılan yeni sayfada sizden bir neden seçmeniz istenir. Herhangi birini seçebilirsiniz. Seçtikten sonra “İptal Et” butonuna tekrar basın.

Son butona da bastığınızda duruma göre sizden bir kez daha şifre istenebilir. Eğer istenirse şifreyi girip tekrar onaylayın. Adımları tamamladığınızda hesabınız iptal edilmiş olur. Ancak kullanım süreniz varsa, kullanım süresinin sonunda platforma olan erişiminiz kesilir. Örneğin BluTV yıllık aboneliğini birinci ayın sonunda iptal ederseniz on bir ay boyunca platformdaki içeriklerden yararlanmaya devam edebilirsiniz.

BluTV Üyelik İptal İşleminin Apple Cihaz Kimliği Üzerinden Yapılması

Eğer Apple cihazlarından, Apple kimliğinizi ve ödeme profilinizi kullanarak BluTV üyeliğini başlatmışsanız bunun iptali çok daha kolaydır. Web tarayıcısına ihtiyaç da duymazsınız. iPhone ya da Apple kimliğinizi yönetebildiğiniz bir cihaz aracılığıyla:

 1. Cihazınızın “Ayarlar” kısmına giriş yapın.
 2. En üstte yer alan isminize tıklayın.
 3. Açılan sayfada en isminizin biraz altında yer alan “Abonelikler” butonuna basın.
 4. Abone olduğunuz ürünlerin listelendiği kısımdan “BluTV” seçeneğini bulun, tıklayın.
 5. Son aşamada ise “Aboneliği İptal et” butonuna basıp onay verin.

Tüm bu işlemlerden sonra Apple kimliğiniz üzerinden aldığınız BluTV aboneliği sorunsuz olarak iptal edilmiş olur.

BluTV’den Para İadesi Alma

Öncelikle birçok platform gibi BluTV’den de para iadesi almanın oldukça güç olduğunu söylemeliyiz. Bunun sebebi de mesafeli satış sözleşmesi ile iptal – iade şartlarının detaylı olarak düzenlenmiş olması. Halihazırda BluTV’nin destek sayfasında da “para iadesi” konusunda herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti yasaları, düzenlenen sözleşmelerin üzerinde olduğundan ve düzenlenen sözleşmeler yasaları ihlal edemeyeceğinden dolayı yasal bazı yollarınız bulunuyor.

Eğer abonelik için ücret sizin haberiniz olmadan çekilmişse (kredi kartının çalındığı şüphesi) hemen bankanızla iletişime geçmeli ve kredi kartınızı iptal ettirmelisiniz. Sonrasında ise BluTV dahil, sizden habersiz yapılan tüm harcamalar için bankanıza itiraz dilekçesi vermelisiniz. Bu sayede BluTV ile muhatap olmadan bankanız üzerinden BluTV abonelik ücretinin iadesini alabilirsiniz.

Eğer BluTV yıllık üyelik iptali sonrasında paranızın en azından bir kısmını iade almak istiyorsanız öncelikle BluTV müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz. Müşteri hizmetlerinden olumlu cevap alamaz iseniz yapmanız gereken şey ilçelerde kaymakamlıklar, illerde ise valilikler içerisinde bulunan Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmaktır. Oradaki görevliler durumu belirttiğinizde size yardımcı olacaktır. Ancak bu şekilde BluTV’den ücret iadesi almanız söz konusu olabilir ki bunun da garanti olmadığını söylemek gerekir.

BluTV Üyelik İptali ve BluTV Para İadesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

BluTV yıllık üyelik iptali sonrası kalan sürelerimi kullanabilir miyim?

Evet, kalan sürelerinizi kullanabilirsiniz. İptal butonunu kullanmanız hesabınızın tamamen kapanacağı anlamına gelmez.

BluTV abonelik iptali sonrası kullanıcı verilerim silinir mi?

Kalan günleriniz tamamlanana kadar herhangi bir silme işlemi yapılmaz.

BluTV üyelik iptali SMS ile nasıl yapılır?

BluTV abonelik iptali için yalnızca WEB tarayıcısı kullanabilirsiniz. SMS ile iptal gibi bir durum söz konusu değildir.

BluTV iptal edince para iadesi yapmıyor?

BluTV kullanıcı sözleşmesine göre üyelik iptaliyle para iadesi söz konusu değildir. Kalan kullanım günleriniz boyunca kullanıma devam edebilirsiniz.

BluTV iptal edince ne olur?

Bir yıllık üyeliğinizi üçüncü ayında iptal ederseniz kalan dokuz ay boyunca içeriklerden yararlanmaya devam edersiniz. Sonrasında ise aboneliğiniz tamamen sonlandırılır.

BluTV aylık üyelik iptali sonrası para iadesi alabilir miyim?

Hayır, BluTV kullanıcı sözleşmesine göre ne yıllık ne de aylık aboneliklerin iptalinden sonra para iadesi gerçekleştirilmez.

BluTV para iadesi nasıl yapılır?

Eğer BluTV müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak para iadesi alabilmişseniz bu ödeme yaptığınız karta iade şeklinde, kullandığınız günlerin değeri düşülerek yapılır. Eğer banka üzerinden iade almışsanız tutarın tamamı ödeme çekilen karta yatırılır.

BluTV hesap silme işlemi nasıl yapılır?

BluTV üzerinden hesabın tamamen silinme işlemi söz konusu değildir. Yine de müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek tüm verilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz.

BluTV üyelik iptali mobil cihazlarla yapılabiliyor mu?

Hayır, üyelik iptali yani abonelik iptali işlemi yalnızca WEB tarayıcıları üzerinden dizüstü bilgisayarlardan ve masaüstü bilgisayarlardan yapılmaktadır.

BluTV müşteri hizmetleri ile nasıl iletişime geçebilirim?

BURAYA tıklayarak BluTV destek sayfasına gidebilirsiniz. Buradan “Canlı Destek Başlat” butonuna tıklayabilir ya da sol taraftaki iletişim formundan “Bir talep gönder” butonuna basabilirsiniz. Her ikisi de doğrudan BluTV müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi sağlar.

BluTV 7 gün ücretsiz iptal işlemi nasıl yapılır?

İşlem tamamen aynı şekilde, yukarıda anlattığımız gibi yapılır. İptalden sonra son gününe kadar izleme yapmaya devam edebilirsiniz.

BluTV ödeme iptali nasıl yapılır?

Eğer tamamen sizden habersiz ve başka bir hesaptan kartınız kullanılarak BluTV ödemesi yapılmış ise ödeme iptali için doğrudan bankanıza başvurmanız gerekir.

BluTV istediğiniz zaman iptal etme mümkün mü?

Evet, gösterdiğimiz adımları takip ederek istediğiniz anda BluTV aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

BluTV üyelik sonlandırma işlemi basit mi?

Üyelik sonlandırma yani aylık ya da yıllık abonelik iptal etme işlemi tek butona basarak yapılabilmektedir.

BluTV kart bilgileri silme işlemi nasıl yapılır?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Hesabım” bölümüne giriş “Ödeme Yöntemlerini Yönet” kısmına giriş yapmalı ve oradan silme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bazen, başka kart eklemeden bir ödeme yöntemini silmenize izin verilmez. Böyle bir durumda içerisinde para olmayan sanal kartınızı ekleyip ana kartınızı ödeme yöntemlerinden silebilirsiniz.

BluTV otomatik ödeme iptali nasıl yapılır?

Ödeme yenileme gününden önce aboneliğinizi iptal ederseniz otomatik ödeme de iptal olur.

BluTV iptal edilmiyor ne yapmam lazım?

Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sorununuzu çözebilirsiniz. Ancak çoğu zaman farklı bir tarayıcıdan abonelik iptal işlemini denediğinizde başarılı olduğunu göreceksiniz.

“BluTV Abonelik İptali ve Para İadesi Alma Yöntemi” üzerine 28 yorum

 1. Ben ilk başta telefondan denedim olmadı sonra bilgisayardan yaptım. Gerçekten üyelik açmak kadar kolay.

  Cevapla
 2. Birde sizin dediğiniz anlattığınız gibi deneyim dedim. Ve sonuca ulaştım. Ücret iadesi yaptılar. 15 gündür müşteri hizmetleri ile çözemiyordum. Üye olurken çok kolay, bırakmak istediğinde çok zorlaşıyor. Çok teşekkürler faydalı yazınız için.

  Cevapla
 3. Blu tvye kaç kategori de üyelik paketleri mevcuttur?
  Üyelik ücretleri her kategori de aynı mıdır?
  Ve abonelikten nasıl çıkılır?

  Cevapla
 4. Blu tv üyeliği aldım ve iptal ettirmek istiyorum ama evinize fatura gelicek yazıyor yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 5. Uzun zamandır hiçbir problem yaşamadan kullandığım blutv üyeliğini nasıl iptal edeceğim konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum

  Cevapla
 6. Blu tv içeriğinde neler mevcut? Memnun kalmadigimiz takdirde uyelik iptal şartları vs. nasıldır cezai yaptirim varmidir?

  Cevapla
 7. 4 Aralık tarihinde üyelik yaptım 7 gün ücretsiz diyor sonra üyeliğimi iptal ettim. Ama ben üye olurken kredi kartım olmadığı için herhangi ödeme seçmedim eğer üyelik devam ederse ödemeyi nasıl yapacaklar?

  Cevapla
 8. Merhaba blue tv üye oldum aylık olarak ücret ödeyeceğimi sanıyordum 5 dk ıçerisinde hemen iptal ettim 150 lira kartımdan çekilmiş iptal ettim ücret iademi istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

  Cevapla

Yorum yapın