Binance Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Binance hesap silme nasıl yapılır sorusu borsadan çıkış yapmak isteyenler tarafından merak ediliyor. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul gören Binance üyeleri için kolay şekilde hesap kapatma yöntemleri sunuyor.

Binance Nedir?

Binance kripto para alım satım işlemlerinin yapıldığı ve işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Kripto paraların dünya genelinde kullanımı arttığı için Binance de kullanıcılar arasında önemli bir yere sahip bulunmaktadır. Borsa, dünya çapında kullanıcılara sahip olup işlem hacmi açısından oldukça yüksek bir yerdedir. Kullanıcılarına kolay şekilde kripto para alım satımı yapmalarını sağlayan borsanın en büyük avantajı düşük komisyon oranlarıdır. Buna göre yatırımcılar kripto para alım ve satım işlemlerinde diğer borsalara kıyasla oldukça düşük ücretler öder. Bu durum da Binance kullanıcı sayısının her geçen gün artmasına yol açmaktadır.

Ancak farklı nedenlere bağlı olarak daha önceden Binance’de yer almış olan kullanıcılar hesaplarını platformdan silmek isteyebilir. Bunu sağlamak için de platform kolay şekilde üyelik silme işlemi sunmaktadır.

binance hesap silme
binance hesap silme

Binance Hesap Silme İşlemi

Binance tr hesap silme işlemi üyeliğin devre dışı bırakılmasına dayanmaktadır. Binance hesabı devre dışı bırakmak için takip edilecek adımlar şu şekildedir;

 • Öncelikle Binance uygulamasına giriş yapın ve buradan sırasıyla; Hesap, Güvenlik, Hesabı Yönet, Hesabı Devre Dışı Bırak kısmına gelin.
 • Çıkan ekranda hangi verilerin silineceği yazacaktır. Bu verilerin silinmesini kabul ediyorsanız en aşağıda çıkan butona tıklayın ve hesabınızı devre dışı bırakın.

Binance hesabıma giriş yapamıyorum

Bu yöntem hesabın silinmesini sağlayacaktır. Ancak hesabına giriş yapamayanlar için hesabı silme veya kapatma işlemleri için takip edilmesi başka yollar bulunmaktadır. Bu kapsamda;

 • Binance hesabınıza giriş yapamıyorsanız farklı seçenekler ile öncelikle hesaba ulaşmanız gerekecektir. Bunun için sunulan seçenekler şu şekildedir;
 • [Binance] Şifre Sıfırlama
 • [Binance] IP Doğrulama
 • [Binance] Yeni Cihazı Yetkilendirin
 • [Binance] SMS Doğrulamayı Sıfırlayın
 • [Binance] Google Authenticator’ı Sıfırlayın
 • [Binance] Çekim Talebinizi Onaylayın
 • Bu yöntemlerden birisini seçmek için Binance’den gelen epostalardan birisini seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz epostayı açtıktan sonra karşınıza çıkan ekranda yukarıda yer alan seçeneklerin hepsi çıkacaktır. Bunlardan en uygun olanını seçin.
 • Seçim yaptıktan sonra giriş yapılması istenecektir ancak hesaba giriş yapamadığınız için giriş yapmaya gerek kalmadan yine açılan sayfada yer alan “Hesabı Devre Dışı Bırak” seçeneğini seçin.
 • Buradan gerekli olan yönlendirme ve bilgileri girdikten sonra hesabınız devre dışı kalacaktır.

Binance hesap silme işlemi tam olarak sistemden hesap bilgilerini kaldırmamaktadır. Tamamen platformdan kullanıcı bilgilerinin silinmesini istiyorsanız bu durumda Binance destek üzerinden talepte bulunabilirsiniz. Devre dışı bıraktığınız hesaba ise daha sonra giriş yapmak isterseniz giriş yapmanız olanaklı değildir. Bu durumda da Binance destek ekibi üzerinden yardım talebi açarak hesabınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Binance hesap silme destek ekibinin dönüş yapabilmesi ise bazı durumlarda 1 haftayı bulabilmektedir.

Yorum yapın