Binance Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Kripto para borsalarının en ünlüsü ve belki de en güveniliri olan, zaman zaman erişim problemleri yaşansa da para yatırma ve para çekme konularında hiç sorun çıkarmayan Binance, yakın zamanda BinanceTR adıyla Türkiye piyasasına da girdi. Binance Global üzerinden Türk kullanıcılar işlem yapmaya devam edebilse de BinanceTR’nin sunduğu avantajlar dolayısıyla kullanıcıların büyük bir bölümü BinanceTR hesaplarına geçiş yaptı.

Kripto paralardan uzaklaşmak isteyen, ailesiyle kripto paralar üzerinden sorun yaşayan, zarar ettiği için bırakmak isteyen insanlar ile bilgilerinin güvenliği konusunda endişe duyanlar Binance hesap silme ve Binance TR hesap silme işlemlerinin nasıl yapılacağını merak ediyor. Diğer kripto para borsalarının aksine Binance ve Binance TR hesaplarını kapatmak oldukça kolay.

Binance Hesap Silme İşlemi

Binance ve Binance TR aynı altyapıyı kullandığı için işlemler birbiriyle aynıdır. Binance hesap silme işlemi için sırasıyla:

  1. Binance ya da Binance TR hesabınızda oturum açın.
  2. Sağ üstten “Hesap” butonuna tıklayın.
  3. Açılan sayfada “Güvenlik” kısmına gelin.
  4. Hesabı Yönet kısmı altındaki “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğini seçin.
  5. Verilerinizin silineceğine dair yazıyı okuyup onayladıktan sonra “Hesabımı devre dışı bırak” butonuna tıklayın.

İşlemi Binance Global üzerinden yaparsanız sadece Binance Global hesabınız kapatır. Eğer Binance TR kullanıyorsanız hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı durum tam tersinde de söz konusudur. Binance hesap iptal etme işlemi bu kadardır. Sonrasında hesabınızı kullanmaya devam etmek için tekrar hesap oluşturmanız ve onay aşamalarından tekrar geçmeniz gerekir.

Ayrıca hesap silme işlemini yaparken:

  1. Kayıt olurken kullandığınız e-posta adresi
  2. Kayıt olurken kullandığınız IP adresi ya da IP range’i
  3. Kayıt olurken kullandığınız telefon numarasına sahip olmalısınız.

Eğer şüpheli işlem söz konusu ise tekrar kimlik doğrulama yapmanız istenebilir.

Binance’den Tüm Verileri Sildirmek

Binance TR için yapamazsanız da Binance Global’de tüm verilerinizin silinmesini isteyebilirsiniz. Bunun için Binance telefon numarası ya da Binance destek mail adresi üzerinden kendileriyle iletişime geçmelisiniz. Aynı zamanda hesabınıza giriş yaptıktan sonra canlı destek üzerinden de hesabınıza ait tüm verilerin kalıcı olarak silinmesini talep edebilirsiniz.

Binance destek için adres: https://www.binance.com/en/support

Binance destek için mail adresi: [email protected]

Binance TR Hesap Silme İşlemi İçin Bilinmesi Gerekenler

Binance TR, Türkiye yasalarına tabii olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’ye akredite diğer birçok kripto para platformu gibi bilgileriniz ve hesap hareketleriniz gerektiği durumlarda yasal merciler ile paylaşılmaktadır. Binance TR hesap silme işlemi sonrasında hesap kullanıma tamamen kapatılsa da hesap hareketleriniz ve bilgileriniz “gerektiğinde yasal mercilere verilmek üzere” saklanmaktadır.

Platformların herhangi birinden veri sızıntısı olması durumunda, hesabınız aktif olmadığı için kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Ancak kripto paraları yasal olmayan işler için kullandıysanız, hesap hareketlerinin mahkemelere gönderileceğini bilmelisiniz. Eğer böyle bir durumunuz var ise Binance TR yerine, Binance Global’i kullanabilirsiniz.

Binance ve BinanceTR Hesap Silme İşlemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Binance hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Hesaba giriş yaptıktan sonra ayarlar > güvenlik kısmından “Hesabımı devre dışı bırak” kısmı ile binance hesap silme işlemi yapılabilir.

Binance TR hesap silme işlemi nasıl yapılır?

BinanceTr, Binance ile aynı altyapıyı kullanır. O yüzden Ayarlar > Güvenlik kısmından “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneği ile Binance TR hesap silme işlemi kolayca yapılır.

Binance TR hesap silme linki nedir?

Doğrudan bir link yoktur. Kendi hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Güvenlik kısmından hesap silme linkine ulaşabilirsiniz.

Binance devre dışı bırakılan hesap nasıl açılır?

Devre dışı bırakılan hesap eğer sizin tarafınızdan devre dışı bırakılmış ise destekle iletişime geçerek; eğer şüpheli işlem dolayısıyla devre dışı bırakılmış ise yine destekle iletişime geçerek açılabilir. Ancak şüpheli işlemler incelemesi bitmeden önce hesabın açılması çoğu zaman söz konusu değildir.

Binance hesap kapatma işlemi verilerimi de siler mi?

BinanceTR için verilerin tamamen silinmesi söz konusu değildir. Binance Global üzerinde ise destekle iletişime geçerek tüm verilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz.

Binance hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

Hesap dondurma işlemi de hesap kapatma işlemiyle birebir aynıdır. Güvenlik > Hesabımı Devre Dışı bırak kısmı üzerinden Binance hesap dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Yorum yapın