Bimcell Paket İptali Nasıl Yapılır?

Bimcell paket iptali işlemi, firmanın makul teklifleri arasında değişiklik yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Bimcell hizmete başladığı gün itibariyle gerek cazip fiyatlarıyla gerekse kolay TL yükleme imkanlarıyla pek çok kullanıcının tercihi olmuştur. Bimcell paket aboneliği başlatan kişilerin mevcut paketlerini iptal etmek istediklerinde, bu işlemi de yalnızca bir SMS ile kısa süre içerisinde gerçekleştirme imkanları bulunmaktadır. Bimcell farklı paketleri farklı şekilde, farklı SMS mesajlarıyla İPTAL etmektedir.

Bunun yanında kampanyalar kapsamında tarafınıza hediye edilen dakika, SMS veya internet gibi avantajları iptal etme imkanınız bulunmamaktadır. Bu avantajlar için tarafınızdan herhangi bir ücret talep edilmediği için iptal imkanı da sunulmamıştır. Bimcell operatöründe iptal edebileceğiniz paketler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • SMS Paketleri
 • Konuşma Paketleri
 • İnternet Paketleri
 • İnternet + Dakika + SMS Paketleri (Karma Paketler / Üçlü Paketler)

Bimcell Paketleri Neler ve Bimcell Paket İptali Nasıl Yapılır

Bimcell kurulduktan sonra ilk çıkarttığı paketleri sürekli güncelledi. Güncelleme hem fiyat tarafına hem de paketlerin içeriğine yapıldı. Doğal olarak paket isimlerine de yenileri eklendi. Aynı zamanda mevcut paketlerin bazılarının da ismi değişti. Günümüzde “Karma paketler, konuşma paketleri, internet paketleri, SMS paketleri” şeklinde Bimcell paket çeşitleri bulunmaktadır. Hepsinin de iptal etme mesajı birbirinden farklıdır.

Bimcell Karma Paketleri İptal Etme

Öncelikle Bimcell karma paketlerinin dört farklı seçenekle sunulduğunu söylememiz gerekir. Bunları bir tabloda sunacak olursak:

PAKET İSMİDAKİKASMSİNTERNETFİYAT
DOST KÜÇÜK7502503 GB26
DOST ORTA7502506 GB30
DOST BÜYÜK7502509 GB35
DOST MEGA75025015 GB43
Bimcell tarafından KARMA PAKET adı altında sunulan tarifelerin 05.10.2021 fiyatları ve özellikleri.

BİM üzerinden bakiye yükleyip bu paketleri satın aldığınızda otomatik yenileme işlemi de tanımlanır. Eğer bakiyeniz varsa paketler her 30 günde bir yenilenir. Bakiyeniz yoksa 29 gün beklendikten sonra eğer hala bakiye yüklememişseniz paket otomatik olarak iptal edilir. Sizin, bu paketlerin otomatik yenilemesini iptal etmek istediğinizi düşünürsek şu işlemi yapmanız gerekir:

 1. DOST KÜÇÜK PAKETİ İÇİN IPTAL DOST KUCUK YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN
 2. DOST ORTA PAKETİ İÇİN IPTAL DOST ORTA YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN
 3. DOST BÜYÜK PAKETİ İÇİN IPTAL DOST BUYUK YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN
 4. DOST MEGA PAKETİ İÇİN IPTAL DOST MEGA YAZIP 4551,e SMS GÖNDERİN

NOT: Paketi kullanım süresi içerisinde iptal ederseniz haklarınız YANMAZ. Sadece bir sonraki ay yenileme işlemi gerçekleştirilmez.

Bimcell Konuşma Paketleri İptal Etme

Eğer karma paketlerden birini almamışsanız ya da telefonunuz internet destekli değilse; internet ve SMS paketine ihtiyacınız yoksa konuşma paketini satın alıp bir süre sonra bunu da iptal etmek isteyebilirsiniz. Bimcell konuşma paketi olarak iki seçenek sunmaktadır:

PAKET ADIDAKİKAFİYAT
HER YÖNE 250250 DK15
HER YÖNE 500500 DK17
Bimcell tarafından KONUŞMA PAKETİ olarak sunulan tarifelerin 05.10.2021 fiyatları ve paket özellikleri.

Karma paketler için geçerli olan paket yenileme şartı konuşma paketlerinde de geçerlidir. Eğer aksini belirtmezseniz paket her ay bakiyenizden para düşerek yenilenir. Bu yenilemeyi iptal etmek için şunu yapmanız gerekir:

 • HER YÖNE 250 PAKETİNİ SATIN ALMIŞSANIZ IPTAL250DK YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN
 • HER YÖNE 500 PAKETİNİ SATIN ALMIŞSANIZ IPTAL500DK YAZIP 4551,e SMS GÖNDERİN

Not: Eğer paketi paket süresi içerisinde iptal ederseniz o ay için konuşma haklarınız yanmaz. İşlem sadece bir sonraki ay yenileme işlemini iptal eder.

Bimcell İnternet Paketleri İptal Etme

İnterneti çok kullanan bir insansanız oldukça uygun fiyatlara internet paketi sağlayan Bimcell’in internet paketlerinden birisini tercih etmiş olabilirsiniz. Ya da sadece karma paketlerden aldığınız internet o ay için yetmemiştir ve sonraki ay aldığınız internet paketinin iptal edilmesini istiyorsunuzdur. Eğer interneti çok kullanıyorsanız Bimcell’den bedava internet alma makalemize bakabilirsiniz. Öncelikle Bimcell’in sunduğu internet paketlerine bakıp sonrasında da ilgili paketleri nasıl iptal edeceğinizi yazalım:

PAKET ADIİNTERNETFİYAT
PAKET 11 GB12
PAKET 22 GB19
PAKET 35 GB27
PAKET 410 GB37
Bimcell tarafından sunulan internet paketlerinin 05.10.2021 tarihindeki fiyatları ve paket özellikleri.

İnternetin yetmediği ya da internete ilk kez ihtiyacınız olan bir zamanda Bimcell internet paketlerinden birini alıp sonrasında iptal etmeseniz sonraki ay aynı internet paketi otomatik olarak yenilenir. Bunu engellemek için aşağıdaki işlemi yapmanız gerekir:

 • 1 GB PAKETİ İÇİN IPTAL1GB YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN
 • 1 GB PAKETİ İÇİN IPTAL2GB YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN
 • 1 GB PAKETİ İÇİN IPTALBIMCELL5GB YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN
 • 1 GB PAKETİ İÇİN IPTALBIMCELL10GB YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN

Not: Bu işlemi yaptığınızda, yaptığınız aydaki internet kullanımız yanmaz. Yalnızca bir sonraki ay internet paketinizin yenileme işlemini iptal etmiş olursunuz.

Bimcell SMS ve MMS Paketleri İptal Etme

Ne SMS paketlerini ne de MMS paketlerini günümüzde pek kullanmıyoruz ama eğer siz almışsanız nasıl iptal edileceğini de bilmelisiniz. Bimcell SMS ve MMS paketlerinde de oldukça cömert. Öncelikle paket özelliklerine bakalım:

PAKET ADIİÇERİKFİYAT
SMSHER YÖNE 1000 SMS6 TL
MMSHER YÖNE 50 MMS3 TL
Bimcell tarafından sunulan SMS ve MMS paketlerinin 05.10.2021 tarihindeki içeriği ve fiyat bilgisi.

Bu paketleri iptal etmek için şu işlemleri yapmanız gerekir:

 • 1000 SMS PAKETİNİ İPTAL ETMEK İÇİN IPTAL1000SMS YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN
 • 50 MMS PAKETİNİ İPTAL ETMEK İÇİN IPTAL50MMS YAZIP 4551’e SMS GÖNDERİN

Not: Bu işlem ile ilgili aydaki kullanım hakkınız yanmaz. Yalnızca bir sonraki ay yenileme işlemi iptal edilir.

BİMCELL PAKET İPTALLERİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

BİMcell DOST paketini nasıl iptal edebilirim?

IPTAL boşluk PAKET ADI yazarak 4551’e SMS gönderip paketinizi kolayca iptal edebilirsiniz.

BİMcell internet paketi iptali nasıl yapılır?

1 GB ve 2 GB paketleri için IPTAL(PAKETADI) yazıp 4551’e SMS gönderebilirsiniz. Eğer 5 GB ve 10 GB paketlerini iptal etmek istiyorsanız IPTALBIMCELL(PAKETADI) formülünü 4551’e mesaj atarak tüm paketlerin iptal işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

BİMcell paket iptal etme nasıl yapılır?

İnternet, konuşma, sms ve karma paketlerin iptallerini makalemizden okuyarak kolayca yapabilirsiniz.

BİMcell paket nasıl iptal edilir?

Öncelikle paketinizin türünü sonra da paket adını belirleyerek iptal işlemlerini 4551’e SMS atarak yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için makalemizi okumalısınız.

BİMcell tarife nasıl iptal edilir?

Karma paketlerin iptal edilmesi için ya 4551’e mesaj atmalısınız ya da 30 gün boyunca bakiye yüklemeyerek otomatik iptal olmasını beklemelisiniz.

BİMcell 250 DK nasıl iptal edilir?

Eğer 250 DK konuşma paketini satın almışsanız IPTAL250DK yazıp 4551’e SMS göndererek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BİMcell 500 DK nasıl iptal edilir?

Eğer 500 DK konuşma paketini satın almışsanız IPTAL500DK yazıp 4551’e SMS göndererek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BİMcell nasıl iptal edilir?

Eğer hattınızı tamamen iptal etmek istiyorsanız BİM mağazalarına giderek bu işlemi gerçekleştirmeniz ya da en az 8 ay boyunca hiç bakiye yüklememeniz gerekir.

BİMcell hat nasıl iptal edilir?

Bunun için iki yöntem var. 444 4 551 üzerinden BİMcell’i arayıp müşteri temsilcisinden gerekli yönergeleri alabilir ya da BİM mağazalarına giderek oradan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

“Bimcell Paket İptali Nasıl Yapılır?” üzerine 22 yorum

 1. Bimcel de yaptığım paketi değiştirmek istiyordum ancak bir türlü halledemedim burdan yazdığınız metin sayesinde adım adım izleyerek paketini iptal edebildim emeğinize sağlık

  Cevapla
 2. Bimcel de yaptığım paketi değiştirmek istiyordum ancak bir türlü halledemedim burdan yazdığınız metin sayesinde adım adım izleyerek paketini iptal edebildim emeğinize sağlık

  Cevapla
 3. Bimcel de yaptığım paketi değiştirmek istiyordum ancak bir türlü halledemedim burdan yazdığınız metin sayesinde adım-adım izleyerek paketini iptal edebildim

  Cevapla
 4. Paketi iptal etmek için buradaki yazıyı okuyup iptal ettim ve çok memnun kaldım güzel yazı olmuş tebrik ederim

  Cevapla
 5. Paketi iptal etmek için buradaki yazıyı okuyup iptal ettim ve çok memnun kaldım güzel yazı olmuş tebrik ederim

  Cevapla
 6. Paketimi iptal etmek istedim başaka bir pakete geçmek için ama bir türlü yapamamıştım
  Ilgili yazıyı okudum ona göre yaptım elinize sağlık

  Cevapla
 7. Bimcell müşteri hizmeti bile bu kadar iyi anlatıp yardımcı olamadı ? teşekkürler bilgilendirme için kolay gelsin.

  Cevapla
 8. Elinize emeğinize sağlık paketimi sonunda iptal ettim kac saattir hic bir site de yok bulamadim en sonunda burda buldum

  Cevapla
 9. Bimcell hakkında aklımda olumsuz düşünceler vardı ama sizin bu yazınız sayesinde olumlu bir şekilde değişti o düşünceler. teşekkürler

  Cevapla
 10. Bimcel de yaptığım paketi değiştirmek istiyordum ancak bir türlü halledemedim burdan yazdığınız metin sayesinde adım-adım izleyerek paketini iptal edebildim

  Cevapla
 11. Hangi paketi kullaniyor saniz örnegin dost 2gb paketi kullaniyorsunuz iptal dost 2gb yazın 4551 gönderin arkadaşlar. iptal dost 2gb yaz 4551 gönder. Ayrıca facebook tan irtibata geçe bilirsiniz gökhan halit çar

  Cevapla
 12. tl yüklediğim halde paketimi iptal edersem içindeki ücret gider mi bir dahaki ayı mı bekleyeyim

  Cevapla
 13. Ben yanlışlıkla yeni yaptırdığım paketi iptal ettirdim para boşuna gitti onu nasıl düzeltebilirim

  Cevapla
 14. merhaba bana internetin yenileneceği hakkında sms geliyor. iptal etmem için 4551 e IPTAL1GB yazmam isteniyor. İptal etmek itediğim için çok kez yazdım ama iptal olmuyor. Ne yapmalıyım?

  Cevapla

Yorum yapın