Abonelik ve Servis İptal EtmeNasıl İptal Edilir ?

Bimcell Paket İptal Etme Nasıl Yapılır?

Bimcell paketleri iptal işlemi, firmanın makul teklifleri arasında değişiklik yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Bimcell hizmete başladığı gün itibariyle gerek cazip fiyatlarıyla gerekse kolay TL yükleme imkanlarıyla pek çok kullanıcının tercihi olmuştur. Bimcell paket aboneliği başlatan kişilerin mevcut paketlerini iptal etmek istediklerinde, bu işlemi de yalnızca bir SMS ile kısa süre içerisinde gerçekleştirme imkanları bulunmaktadır. Firmanın her paket için ayrı bir SMS iptali bulunmaktadır.

Bunun yanında kampanyalar kapsamında tarafınıza hediye edilen dakika, SMS veya internet gibi avantajları iptal etme imkanınız bulunmamaktadır. Bu avantajlar için tarafınızdan herhangi bir ücret talep edilmediği için iptal imkanı da sunulmamıştır. Bimcell operatöründe iptal edebileceğiniz paketler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • SMS Paketleri
 • Konuşma Paketleri
 • İnternet Paketleri
 • İnternet + Dakika + SMS Paketleri (Karma Paketler / Üçlü Paketler)

Bimcell SMS Paketleri İptali Nasıl Yapılır?

Bimcell SMS paketleri iptali kapsamında yalnızca tek bir seçenek bulunmaktadır. Çünkü güncel olarak Bimcell operatörünün sunmuş olduğu tek SMS paketi, standart SMS paketi olan 1000 SMS paketidir. Bu paketten yararlanan kişilere firma tarafından aylık olarak 1000 SMS sağlanmaktadır. Bir aylık süre dolmadan yapılacak olan iptal paketlerinde ise paket ücreti standart olarak tek bir fiyat üzerinden verildiği için o ayın sonuna kadar mevcut SMS paketi kullanılabilmektedir. Çünkü o ayın ücreti, ayın başında paket tanımlanırken zaten kesilmiştir. SMS iptali için yapmanız gereken işlem ise şu şekildedir:

 • IPTAL1000SMS yazmanız ve 4551 numarasına mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Talebiniz alındıktan sonra tarafınıza SMS ile geri dönüş sağlanacaktır.
bimcell paket iptali

Bimcell Konuşma Paketleri İptali Nasıl Yapılır?

Bimcell konuşma paketleri iptali, kullanmakta olduğunuz pakete göre değişiklik göstermektedir. Bimcell firması, müşterileri için iki farklı konuşma paketi öngörmektedir. Bu paketlerden ilki her yöne 250 dakika paketidir. Bu paket kapsamında kişilere aylık olarak her yöne 250 dakika tanımlanmaktadır. Bimcell paket iptali içinse izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • IPTAL250DK yazmanız ve 4551 numarasına mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Talebiniz alındıktan sonra tarafınıza SMS ile geri dönüş sağlanacaktır.

Bir diğer paket ise yine yalnızca her yöne konuşma süresi içeren her yöne 500 dakika paketidir. Bu paketi iptal etmeniz için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • IPTAL500DK yazmanız ve 4551 numarasına mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Talebiniz alındıktan sonra tarafınıza bilgilendirme sağlanmaktadır.

Bimcell İnternet Paketleri İptali Nasıl Yapılır?

Bimcell internet paketleri iptali için de kendi paketinize uygun olan iptal mesajını atmanız gerekmektedir. Firmanın farklı büyüklükte internet paketleri bulunmaktadır. Paketlere göre 4551 numarasına göndermeniz gereken mesaj ise şu şekilde belirlenmiştir:

 • 1 GB Paketi: IPTAL1GB
 • 2 GB Paketi: IPTAL2GB
  5 GB Paketi: IPTALBIMCELL5GB
 • 10 GB Paketi: IPTALBIMCELL10GB

Bimcell Üçlü Paketler İptali Nasıl Yapılır?

Bimcell üçlü paketleri iptal işlemi, firmanın 3 farklı karma paketinden hangisini kullanmakta olduğunuza göre değişiklik göstermektedir. Bimcell paket olarak sıkça tercih edilen üçlü paketlerin içerisinde internet paketi, konuşma ve SMS birlikte yer almaktadır. Bu üçlü aylık tek bir ücret ödenerek kullanılabilmektedir. Seçmiş olduğunuz paket kapsamında belirlenen kullanım hakları ay başında numaranıza tanımlanmaktadır. Bu paketleri iptal etmek istediğinizde ise tek bir SMS gönderilmesi yeterli olmaktadır. Bimcell üçlü paketler ve paketleri iptal etmek için 4551 numarasına gönderilmesi gereken SMS ise şu şekilde belirlenmiştir:

 • Dost 2 GB Paketi: IPTAL DOST 2GB
 • Dost 5 GB Paketi: IPTAL DOST 5GB
 • Dost 10 GB Paketi: IPTAL DOST 10GB

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status