Bimcell Hat Ne Kadar?

Bimcell hat ne kadar sorusu yeni hat alacaklar tarafından merak ediliyor. Türk Telekom altyapısı ile birlikte çalışan ve uygun tarifeleri ile birlikte tercih edilen Bimcell hat fiyatları kullanıcılar için en uygun fiyatlar ile sunuluyor.

2021 Bimcell Hat Fiyatı Ne Kadar?

2021 Bimcell hat fiyatı 105 TL olarak belirlenmiştir. Yeni hat için geçerli olan bu durum kapsamında Bimcell kullanmak isteyenler en az 105 TL ödeyerek yeni hat sahibi olabilmektedir. Hattı satın aldıktan sonra aktif olma süresi ortalama 48 saattir. Bazı durumlarda ise süre 6 günü bulabilmektedir. Hat aktif hale geldiğinde ise 9GB internet, 300 dakika ve 300 SMS hediye edilmektedir.

Bimcell hattının aktif kalması için faturasız hatlar için aylık en az 25 TL yüklenmesi gerekmektedir. Faturalı hatlarda ise aylık belirlenmiş tarife fiyatı üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır.

bimcell hat
bimcell hat

Bimcell Hat Nasıl Alınır?

Bimcell hat almak için abone olmak isteyenlerin BİM mağazasına gitmesi gerekmektedir. Ayrıca 444 4 551 numaralı telefondan veya bimcell.com.tr adresinden de ön başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Bimcell sahibi olmak için mağazada istenecek belgeler;

  • T.C. kimlik aslı ve fotokopisi,
  • Mağazada doldurulacak forum yeterli olmaktadır.

Mağazadan yapılan başvuru kapsamında üyelik işlemi tamamlanacak ve herhangi bir sorun çıkmaması halinde hat 48 saat içinde açılacaktır. Bimcell hat açılma süresi bazı durumlarda 6 güne kadar uzayabilmektedir.

Bimcell Hat Ne Zaman Aktif Olur?

Bimcell hat aktif olma süresi 48 saat olarak belirlenmesine rağmen başvuruda herhangi bir sorun çıkmaması halinde daha kısa sürelerde aktif hale getirilmektedir. Bazen ise 6 güne kadar süre uzayabilmektedir. Sürenin uzaması yoğunluk ya da başvuru sırasında eksik – yanlış belge ibrazından kaynaklanmaktadır. 6 günün sonunda hattın açılmaması sorun olduğunu gösterdiğinden abonenin mutlaka BİM ile iletişime geçmesi gerekecektir.

Bimcell Hat TL Yükleme ve Bakiye Sorgulama

Bimcell hat TL yükleme işlemi oldukça kolaydır. Bimcell müşteri hizmetleri 444 4 551 numaralı telefondan, bimcell.com.tr internet sitesinden ya da BİM mağazalarından TL yüklenmektedir. Faturasız hatlar için yapılacak TL miktarları değişkenlik göstermektedir.

Bimcell bakiye sorgulama işlemleri için ise şu adımları takip etmeniz yeterlidir;

  • Telefonunuzun arama ekranına *123# yazıp arama tuşuna basmanız,
  • 9333’ü aramanız gerekmektedir.

Her iki yöntem de hızlı şekilde kalan dakika, GB ve SMS bilgisini ve bakiyenizi belirtecektir.

Bimcell Hat Taşıma Nasıl Yapılır?

Bimcell hat taşıma işlemi başka operatörlerden Bimcell’e geçmenizi ifade etmektedir. Faturalı ya da faturasız hatlar için ayda 1 kez numara değişikliği yapılmaktadır. Bunun yanında Bimcell’e numaranızı olduğu gibi taşımak için normal başvuru adımlarını takip ederek BİM mağazalarından hat taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hat taşıma için taşınacak olan numaranın sahibi siz olmalısınız ya da sahibi başka kişiyse mutlaka kendisinin bulunması veya yetki vermesi gerekmektedir.

Yorum yapın