Bigo Live Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bigo Live hesabını silmek için hesabınızın tüm ödeme bağlantılarını silmeniz gerekir. Tüm Android, İos ya da Windows cihazlarda kullanımda olan bu uygulamada, uygulamayı cihazdan kaldırmak, Bigo Live hesap silme işleminin yapıldığı anlamına gelmez. Hesap silme işlemi, özellikle ücretli üyeliklerde yapılmaması durumunda ücret alınmaya devam eder. Aynı zamanda sadece uygulamanın kaldırılması durumunda sizinle bağlantı kuran kişiler, sizin hesabınızı uygulama üzerinde görmeye devam eder. Çift taraflı olarak silme işleminin yapılması için hesabın kendisinin silinmesi gerekir.

Bigo Live Nedir?

Bigo Live nedir ? uygulamasının tanımı, görüntülü sohbet edilen bir ağ olarak yapılabilir. Bigo teknolojisi, Ltd Bigo gibi isimlerle de adlandırılır. Windows da dahil olmak üzere, tüm akıllı telefon ve bilgisayarlarda kullanılabilecek bir uygulamadır. 150’den fazla ülkede, 300 milyondan fazla indirme ile kullanılabilecek bu uygulamada, kullanıcılar canlı yayın açar. Bu şekilde birbirini tanımayan kişiler de kullanıma dahil olabilir. 2014 yılında David Li ve Jason Hu tarafından üretilmiştir. Bu uygulama ile para kazanmak da mümkündür. Kullanıcılar, para kazanmak amacıyla etkinliklerini canlı olarak yayınlayabilir ve video blogları kurabilir. Uygulamaya ait haklar, 2019 yılında Joyy adlı Çinli bir şirket tarafından satın alınmıştır.

bigo live hesap silme
Bigo Live Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bigo Live Hesap Silmede Premium Üyelik

Bigo Premium üyelik iptali işleminde, uygulamadan çıkış ya da cihazdan kaldırma işlemi, satın almayı durdurmaz. Ücretli Premium üyelikte aylık olarak belirli bir ücret ödenir. Sadece hesaptan çıkış yapılması ya da uygulamanın cihazdan silinmesi durumlarında aylık ücret ödenmeye devam eder. Satın alma işlemi yapılırken hangi yöntem kullanıldıysa, aynı yolla iptal işlemi yapılmalıdır. Bu yöntem eğer kredi kartı ise, kredi kartından ödeme talimatı iptal edildikten sonra hesabı silme işlemi yapılmalıdır. Premium abonelik işlemlerinde iptal, abonelik yenileme işleminden en geç 24 saat öncesinde yapılmalıdır. Aboneliğin yenilendiği gün her ayın 30’u ise, ayın 29’unda hesap silme işleminin yapılmış olması gerekir.

Bigo Live Premium Üyelik Silme
Bigo Live Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Google Play Kullanarak Bigo Live Premium Üyelik Silme

Bigo Premium üyeliği kaldırmak için Google Play kullanımı, Play Store uygulamasında kendi hesabınızın olmasını gerektirir. Bigo uygulaması, kendi abonelik sistemini oluşturan bir uygulamadır. Bu uygulamada satın alım işlemi yapılamaz, sadece aylık abone olunabilir. Bu nedenle her ay yeniden ücret alınır. Google Play kullanarak Premium üyelik iptali için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Bigo hesabının bağlı olduğu Google Play hesabı oturumunu açın.
  • Play Store menüsünden abonelikler kısmına dokunun.
  • Abonelikler arasında Bigo Live seçeneğini bulun.
  • Sağ tıklayıp aboneliği iptal et seçeneğine dokunun.

Bunu yapmanızın ardından sistem aboneliği iptal eder. Ardından sizden bir sonraki aydan itibaren ücret alınmamaya başlar. Ancak Bingo Live hesap silme  durumunda ücretlerin iade edilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

Bigo Live Hesabı Nasıl Silinir?

Bigo hesabını silme işlemi şu an yapılmaz. Sistemin böyle bir seçeneği bulunmamaktadır. Premium üyeler dışında uygulama herhangi bir ücret almaz. Bu nedenle hesabın açık kalması bir sorun teşkil etmez. Ancak hesabınızda tanınmak istemiyorsanız, şu seçenekleri kullanabilirsiniz:

  • Bilgileri değiştirme: Profilinizde bulunan bilgilerin tümünü değiştirerek hesabı başkasına aitmiş gibi gösterebilirsiniz. Bu şekilde sisteme uzun süre giriş yapmazsanız, hesabınız otomatik olarak askıya alınır. Bunu yapabilmek için profilinizde bulunan bilgileri değiştirebilir, mesajlarınızı silebilirsiniz. Kullanıcıları engelleyerek sistemde bulunan tüm bilgileri silebilirsiniz.
  • Geri bildirim: Telefon numarası ile giriş yapanlar için geçerli olan bir yöntemdir. Bu yöntemde kullanıcılar telefon numarası ile doğrulama yaparak sisteme girişi gerçekleştirir. Ardından Profile bölümüne tıklar. Buradan Help and Feedback seçeneğine girilir. Buradan hesabınızı Bigo Live hesap silme  isteğinizi yöneticiye bildirebilirsiniz.

“Bigo Live Hesap Silme Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın