Avast İptal Etme Nasıl Yapılır?

Avast iptal etme işlemi, müşteri portalı üzerinden veya doğrudan Avast hesabı ile kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Programın Premium versiyonlarını deneme sürümü içerisinde kullanan ve para ödemeden iptal etmek isteyenler tarafından sıkça araştırılmaktadır.

Bunun yanında elbette Avast iptal etme işlemini gerçekleştirerek alternatif firmalar ile çalışmak isteyen kişiler de bulunmaktadır. Ancak pek çok kişi iptal işlemlerini nasıl yapacağından emin olamamaktadır. Avast müşteri portalı üzerinden kolaylıkla iptal işlemini gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Müşteri portalı sayfasına ulaşım sağladıktan sonra işlem yapabilmek için tarafınızdan kullanıcı isminiz ve şifreniz talep edilecektir.
 • Bu işlem yapıldıktan sonra yeni bir ekran görüntülenmekte ve bu ekranda “Sipariş” bölümü bulunmaktadır.
 • Sipariş sayfasına ulaşım sağladıktan sonra “Siparişi Bul” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından üyeliğinizi iptal etmek istediğinizin siparişin yanında bulunan “Aboneliği Yönet” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu sayfa üzerinden abonelik iptali gerçekleştirme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada aynı sayfada bulunan “Otomatik Yenileme” ayarını da kapalıya almanız, daha sonra para çekimi gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır.

Avast Hesabı ile İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Avast hesabı ile abonelik iptali işlemi, tercih edilebilecek bir diğer iptal seçeneğidir. Avast iptal işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu seçenekte izlemesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Avast hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından görüntülenecek olan ekrandan lisanslarınızın bulunduğu sayfaya ulaşım sağlamalısınız.
 • Lisans sayfasında mevcut abonelikleriniz görüntülenmektedir.
 • Bu sayfa üzerinden abonelik iptali ve otomatik yenileme kapatma işlemini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
avast iptal etme
Avast abonelik iptali

Avast Abonelikleri Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır?

Avast aboneliklerini yeniden başlatma işlemi, aboneliklerini belirli bir süre için durdurmuş olan ve programa tekrar dönmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Avast iptal işleminden sonra abonelikleri yeniden başlatmak için yapmanız gereken işlemler oldukça kolaydır. Çünkü abonelik iptal işlemleri sonucunda yalnızca abonelik işlemleri sona erdirilmektedir. Yani üyeliğiniz devam etmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için abonelik iptali için yapmış olduğunuz adımların tersini uygulamanız gerekmektedir. İzlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde belirlenmiştir:

 • Sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından Avast aboneliklerinizi yönettiğiniz sayfaya iptal işleminde olduğu gibi ulaşım sağlamanız gerekmektedir.
 • Bu sayfada tekrar otomatik yenilemeyi aktif hale getirerek aboneliklerinizi etkinleştirebilirsiniz.

Avast Ücretsiz Sürümü Nasıl Kullanılır?

Avast ücretsiz antivirüs programı, firma tarafından kullanıcılar için sunulmuş bir kolaylıktır. Avast ücretsiz sürümüne ulaşmak için korsan yazılım kullanmanıza gerek bulunmamaktadır. https://www.avast.com/tr-tr/download-thank-you.php?product=FAV-PPC&locale=tr-tr&ppc=z3&ppc=z3 linkine tıklayarak resmi internet sitesi üzerinden programı indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlem için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Ancak programın üst sürümleri ve daha geniş kapsamlı paketleri için satın alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Avast Parola Yenileme Nasıl Yapılır?

Avast parola değişikliği işlemleri, kullanıcıların parolalarını unutmaları veya hiç parola tanımlamadıkları durumlarda gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için Avast resmi internet sitesi üzerinden hesap açma sayfasına ulaşım sağlamanız ve şifre değişikliği yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Avast iptal işleminde olduğu gibi My Avast hesap açma sayfasına ulaşım sağlamanız gerekmektedir.
 • Şifre ve e-posta talep edilen kısmın hemen altında “Hesabınıza Erişemiyor Musunuz” sekmesi bulunmaktadır.
 • Bu sekmeye tıkladıktan sonra tarafınızdan hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresi talep edilecektir.
 • E-posta adresinizi girip “Gönder” tuşuna bastıktan sonra ise e-postanıza bir parola oluşturma bağlantısı iletilecektir.
 • Bu bağlantıya tıklayarak yeni parola oluşturma sayfasına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Diğer Avast üyelik iptali yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın