Avast Abonelik İptali

Avast abonelik iptali etme işlemi, Avast kullanıcıları tarafından en sık araştırılan konulardan birisidir. Avast programını ilk kez kullanacak kişiler için deneme sürümü bulunmaktadır. Ancak deneme sürümünü kullandıktan sonra program kullanımı paralı olarak devam ettirilmektedir. Kullanıcılar deneme sürümünü kullandıktan sonra para kesintisi yaşanacağı için Avast abonelik iptali işlemi gerçekleştirmek istemekte, ancak zorluk yaşamaktadır. Esasında birkaç adımı takip ederek bu işlem kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Avast abonelik iptali için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Öncelikli olarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Kullanıcı isminiz ve şifreniz ile sisteminize giriş yaptıktan sonra görüntülenen ekranda sipariş bölümü bulunmaktadır.
 • Bu bölüme ulaşım sağladıktan sonra “Siparişi Bul” kısmına tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından mevcut aboneliklerinizin bir listesi çıkacaktır. Bu listeden üyeliği iptal etmek istediğiniz siparişin hemen yanında bulunan “Aboneliği Yönet” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Avast abonelik iptali Görüntülenen sayfada sipariş detaylarınız bulunmaktadır. Bu sayfa üzerinden abonelik iptal etme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Avast Abonelik İptali
Avast Abonelik İptali

Abonelik iptali için yalnızca bu işlemi yapmanız yeterli olmayacaktır. Bunun yanında otomatik yenilemeyi de kapatarak sistemin otomatik olarak kayıtlı hesabınızdan para çekimi yapmasını ve aboneliğinizi devam ettirmesini engellemeniz gerekmektedir. Abonelik iptal işlemlerini de tamamladıktan sonra iptal işleminiz başarıya ulaşacaktır.

Avast Otomatik Yenileme İptali Nasıl Yapılır?

Avast otomatik yenileme iptali işlemini gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar, işleminizi Avast hesabınızdan mı yoksa müşteri portalından mı gerçekleştirmek istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Avast müşteri portalı üzerinden işleminizi gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Öncelikle internet tarayıcınızdan portala ulaşım sağlamanız gerekmektedir.
 • Giriş yapmak için tarafınızdan sipariş kimliği ve şifre talep edilecektir. Giriş işlemini yaptıktan sonra abonelik iptal etme işleminde olduğu gibi “Sipariş Bul” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından listelenen siparişleriniz arasından iptalini istediğinizi siparişe gelerek “Aboneliği Yönet” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Abonelik ayrıntılarına ulaşım sağladıktan sonra “Otomatik Yenileme” kısmına gelerek, “Açık” olan ayarı “Kapalı” olarak değiştirmelisiniz.
 • iptali işleminiz sona erdikten sonra otomatik yenilemeyi devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.
Avast abonelik iptali

Avast Hesabından Otomatik Yenileme İptali Nasıl Yapılır?

Avast hesabını kullanarak otomatik yenileme iptali gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Avast resmi internet adresi üzerinden Avast hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından görüntülenen sayfadan lisanslarınızı bulmanız gerekmektedir.
 • Bu sayfada abonelikleriniz görüntülenecektir. İptalini istediğiniz aboneliğin yanında bulunan “Otomatik Yenilemeyi İptal Et” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Abonelik sona erdikten sonra “Otomatik Yenileme Aboneliğini Devre Dışı Bırak” sekmesine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Avast Para İadesi Var Mı?

Avast para iadesi olup olmadığı, kullanıcılarının cevabını merak ettiği sorulardan bir diğeridir. Avast firması ürünlerini para iade garantisi ile birlikte sunmaktadır. Bu açıdan 30 günlük süre içerisinde paranızın %100’ünü iade alabilmektesiniz. Ancak firmanın para iade işlemini gerçekleştirebilmek için sunmuş olduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki az önce de belirtmiş olduğumuz gibi bu talebi ilk 30 gün içerisinde yapmanız gerektiğidir. Ancak tek şart bu değildir. Firmanın İptal ve İade Politikasında yer alan tüm talimatlara uymanız gerekmektedir. https://www.avast.com/tr-tr/cancellation-refund-policy linkine tıklayarak firmanın belirlemiş olduğu talimatlara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Avast Yeniden Abonelik Başlatma Nasıl Yapılır?

Avast aboneliklerin yeniden başlatılması işlemi için iptal işlemlerinde uyguladığınız adımları izlemeniz ve tam tersi yönde hareket etmeniz gerekmektedir. Yani yine şifreniz ve kullanıcı isminizle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından Avast abonelik yönetimlerini gerçekleştirdiğiniz sipariş sayfasına ulaşım sağlayarak aboneliklerinizi ve otomatik yenilemelerinizi tekrar etkinleştirme imkanına sahipsiniz.

Yorum yapın