Apple Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Apple abonelik iptali etmek için ilk önce telefondan App Store’a giriş yapılması gerekir. Giriş yapıldıktan sonra ekranda görünen profil resmi kısmına tıklanır. Bu yazımızda abonelik nasıl Profil resmine tıklandıktan sonra açılan sayfada yer alan “Abonelikleri Yönet” linki seçilir. Bu sayfada ödeme yapılan tüm uygulamalar görünür. Apple abonelik iptali işlemine ek olarak uygulama içi satın alma gibi işlemlerinin detaylarına da erişim sağlanabilir.

Eğer bir uygulamaya tekrardan abone olmak istenirse sayfanın en alt kısmında bulunan alanda eski abonelikler görülür. Bu sayfadan aboneliğin yenilenmesi işlemi yapılır ve uygulama tekrar kullanıma açılır. İptal edilmek istenen uygulamanın üzerine tıklandığında açılan ekranda abonelik türü görülür.

Aboneliğin yanındaki onay işaretine tıklanması halinde açılan sayfada “Aboneliği İptal Et” linki görülür. İptal işlemini gerçekleştirmeden önce herhangi bir yanlış işlem yapılabilmesinden dolayı App Store aboneliğin iptal edilip edilmeyeceğini tekrar sorar ve onay verilmesini ister.

Abonelik İptali Yapıldıktan Sonra Kaç Gün Kullanılabilir?

Abonelik iptalinden sonra kullanım süresi iptal edilen tarihe göre değişir. Mevcut faturalandırma dönemi sonuna kadar iptal edilen uygulamanın ücretli özelliklerinden faydalanmaya devam edilir. Abonelik bir ayın 30’una kadar devam ederse ama ayın 15’inde iptal işlemi yapılırsa iptal ettikten 15 gün sonra uygulama hala kullanıma açık olur. Uygulamanın tüm ücretli özellikleri de kullanılmaya devam eder.

apple abonelik iptali para iadesi
apple abonelik iptali para iadesi

iPhone ve iPad Cihazlarında Uygulama Aboneliği Nasıl Yenilenir?

Uygulama aboneliği yenileme işlemi belirtilen cihazlardan yapılırken izlenmesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

 • iOS işletim sistemli cihazda “Ayarlar uygulaması çalıştırılır.
 • iTunes ve App Store alanına tıklanır.
 • Apple kimliği seçilir.
 • “Apple Kimliğini Göster” linkine dokunulur.
 • Apple kimliği şifresi istenen alana doğru bir şekilde girilir.
 • Menüden “Abonelikler” kısmına tıklanır.
 • “Süresi Dolan” kısmının altında gözüken listeden yenilenmek istenen abonelik seçilir.
 • Abonelik seçeneğinin belirlenmesi ve Apple ID şifresinin girilmesi ya da Touch ID’nin kullanılması gerekir.

Apple Para İadesi

Apple abonelik iptali, ürün Apple’a geri geldiği zaman işleme alınır. Apple abonelik iptali para iadesi sonrası para iadesi ürün alınırken hangi ödeme yöntemi ile yapıldıysa o şekilde iade edilir. Apple iphone para iadesi hesaba yatma süresi apple para iadesi alma 5 ile 7 gün arasındadır. Banka havalesi ile yapılan para iadelerinin işleme girmesi için hesap numarasına ihtiyaç duyulur. Para iadesinin hesapta ne zaman görüneceği konusunda anlaşmalı banka ile iletişim kurulmasında fayda vardır.

apple abonelik iptali yapamıyorum

Ödemenin kredi kartı ve puanlarla yapıldığı kısmi iadeler için kalan para iadesi kredi kartına işlenmeden önce puanların tamamı iade edilir. Ödemenin taksitlendirilme durumunda, para iadesi hakkında yine banka ile iletişime geçilir. Apple müşteri hizmetleri için 00 800 448 829 873  numarayı arayabilirsiniz.

Mac’te App Store Uygulama Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Mac apple music abonelik iptali cihazında abonelik iptali herkes tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Uygulanacak adımlar şu şekildedir:

 • Mac cihazında iTunes başlatılır. Üst gezinme menüsünden “Hesaplar” ardından “Hesabımı Görüntüle” kısmına tıklanır.
 • Sorulduğu takdirde Apple ID şifresi girilir.
 • “Ayarlar bölümünde ilerlenip “Aboneliklerkısmının yanında bulunan “Yönet” butonuna tıklanır.
 • İstenen abonelik seçilip “Düzenle” butonuna tıklamak gerekir.
 • “Aboneliği İptal Et” seçeneği ile istenen abonelik iptal edilir.

Deneme Abonelikleri Ücret Alınmadan Nasıl Kapanır?

Deneme süresi içinde ücret kesintisi olmaması için deneme süresi başladığında aboneliğin iptalinin olması gerekir. Abonelik iptali yapıldığı gibi uygulamaya erişimleri hemen kesilmez. Ancak uygulamalar iptal edilse dahi deneme süresinin sonuna kadar kullanıma izin verilir. Bir uygulamayı görmek için denemek isteyen bir kişi ödeme yapmak istemediği zaman deneme süresi bitmeden iptal işlemini yapar ama özelliklerini bir süre daha kullanır.

Aboneliklerle ilgili ücret alındığında mail ile bilgilendirme yapılır. Apple hesabı için kullanılan mail adresine göz atmak Apple abonelik iptal etme yapıldığında da aboneliğin fark edilmesini sağlayabilir.

Yorum yapın