Allianz BES İptali ve Para İadesi

Allianz BES iptali işlemi müşteri hizmetleri üzerinden ya da sistem üzerinden yapılabilmektedir. Bunun yanında iletişim formunu kullanarak da Allianz BES iptali işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak bu sistemi SMS ile iptal etmek mümkün değildir. Bu nedenle safdece Allianz müşteri hizmetleri, en sağlıklı ve kesin yoldur. Gerekli şartları sağlayan be Bireysel Emeklilik Sistemi’ne giriş yapma hakkını kazanan kullanıcıların bu sistemden çıkmak istemesi durumunda, çıkış nedenine bağlı olarak yatırdıkları paraları belirli oranlarda geri almaları sağlanır.

Allianz BES Nedir?

Allianz BES, Bireysel Emeklilik Sistemi olarak müşterilerine hizmet vermektedir. Gerekli şartların sağlanması durumunda müşteriler, Allianz üzerinden emeklilik işlemlerini başlatabilir. BES hesabının varlığı durumunda düzenli olarak yapılabilecek yatırımlarla emekliliğin öne çekilmesi ve emeklilikte daha fazla maaş alınması söz konusu olabilir. Aynı zamanda sigortalı bir işte çalışmayanlar, kendi emeklilik yatırımlarını yapmak isteyenler bu sisteme başvurabilir. Eğer Allianz sisteminde Bireysel Emeklilik hesabınız varsa, sistem üzerinden birikimlerinizi sorgulayabilirsiniz. Allianz Sigorta online işlemler menüsünden hesabınıza ait tüm detayları görebilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş her birey, bu sisteme başvuru yapabilmektedir.

Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?
Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?

Allianz BES İşlemleri Nasıl Yapılır?

Allianz BES başvuru işlemleri, Allianz şubelerinden yapılmaktadır. Aynı zamanda yatırım başlangıcı yapıldıktan sonra hesabınıza ait detayları görebilmeniz için online bağlantı sistemini kullanmanız mümkün olacaktır. Allianz Sigorta Online İşlem Merkezi’ne giriş yaparak hesabınızla ilgili değişiklikler yapabilir, hesabınızın özelliklerini değiştirebilir ve kazancınızın detaylarına bakabilirsiniz. Online işlemler menüsü ile giriş yapmak için T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Sisteme giriş yaptığınızda zaten size bir şifre ve giriş bilgisi verilecektir. Eğer daha önce şifre almamışsanız, ekran üzerinden Şifremi Unuttum düğmesine tıklayabilirsiniz. Bu şekilde size yeni bir şifre verilecektir. Ancak şifre verilmesi için cep telefonu numaranızın sistemde kayıtlı olması gerekmektedir. Kayıtlı cep telefonuna gelecek şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Online Sistem Üzerinden Hangi BES İşlemleri Yapılabilir?

BES online işlem menüsünden yapılabilecek işlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • O ana kadar yaptığınız birikimin detaylarını görebilirsiniz.
  • Birikim yapmanız sırasında oluşan hasarları izleyebilirsiniz.
  • Allianz BES tarafından verilen bireysel emeklilik fonundan yararlanma miktarınızı ve fonda her ay yapılan değişiklikleri görebilirsiniz.
  • Size verilecek emeklilik katkı paylarını hesaplayabilirsiniz.
  • Sağlık harcamalarınızın miktarını ve detaylarını görebilirsiniz. Aynı zamanda sağlık harcamalarınızı başka kurumlarda yapmışsanız, geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Bu sistemler üzerinden hesabınızın tüm detaylarını görebilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca kullanıma açık bu sistemler sayesinde kullanımlarınızın emekliliğinize nasıl yansıyacağını görebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için web sitesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Allianz mobil uygulamasını da indirebilirsiniz.

Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?
Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?

Allianz BES İptali Nasıl Yapılır?

Allianz sisteminden BES iptal etmek için şu yollar izlenebilir:

  • Müşteri hizmetlerinden BES iptal etmek için yapılması gereken, 0850 399 99 99 numaralı hattı tuşlamaktır. Bu aramadan sonra 3’ü tuşlarsanız, bireysel emeklilik destek birimine ulaşırsınız. Müşteri hizmetleri, sizi uygun şekilde yönlendirecektir. Ancak neden sistemden çıkmak istediğiniz konusunda bir mazeret sunmanız gerekir. Ölüm gibi nedenlerle sisteme dahil olmayan kullanıcıların tüm birikimleri, en yakınlarına aktarılmaktadır.
  • Online işlemler üzerinden BES iptali için yapılması gereken, www.allianz.com adresine giriş yapmaktır. Müşteri girişini seçtikten sonra size verilecek şifre ve T.C. kimlik numaranızla sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunun ardından sigorta işlemleri seçenekleri içerisinden iptal işlemlerine gidebilirsiniz. Ancak burada yapacağınız Allianz BES işlemleri sadece bir taleptir. Formu doldurduktan sonra sigorta şirketi size ulaşacaktır.

Diğer bir emeklilik sistemi olan NN Hayat Bes iptali için tıklayınız

Yorum yapın