8383 Nedir? Üyelik İptali, Abonelik İptal Etme

8383 Nedir? Üyelik İptali, Abonelik İptal Etme günümüzde internet yolu ile her dakika ve istenilen her yerde kolaylıkla yapılabilmektedir.

8333 amacı okula giden öğrencileri olan velilerin çocukları hakkında, okul durumu hakkında SMS gibi kısa mesajlar ile öğrendiği bir sistemdir. Bu sistem öğrencilerin eğitim durumunun kolaylık ile takip edilmesi için Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılmış bir hizmet özelliği taşımaktadır. Bu hizmet sayesinde öğrencilerin eğitim ve öğretim durumu teknolojinin de yardımı ile kolaylık ile takip edilme imkânı sunmaktadır.

8383 Üyeliği Nasıl Yapılmaktadır?

8383 üyeliği sayesinde öğrenciye ait e-okul üzerindeki bilgiler velilere kısa mesaj yolu ile aktarılmaktadır. Bu sistem Millî Eğitim Bakanlığından tasarlanmıştır. Tasarlanan bu sistem kişiye özel ve abonelik sistemi olarak faaliyet göstermektedir. Bu yüzden de ücretli bir hizmettir. Ücreti ödeme karşılığında ise öğrenciye ait bilgilendirme mesajları istenilen telefona otomatik olarak gönderilmektedir.

8383 Hizmeti Ücretlendirilmesi ve Aboneliği

8383 Ücretlendirilmesi Türkiye de bulunan bütün operatörler (Turkcell, Avea ve Vodafone) için belli ücretleri bulunmaktadır. Bu ücretler kesilecek olan vergilerin içinde bulunması ile aylık 2,00 Türk lirasına denk gelmektedir. Bu ücret ödendiğinde ise öğrenciye ait olan bilgiler bir ay içerisinde toplam 30 adet şeklinde belirlenmiş olan cep telefonuna kısa mesaj olarak gelmektedir. 8383 hizmetine üye olmadan yararlanmak isteyen veliler ise her sorgulama için 1,00 Türk lirası ödeyerek bilgilere ulaşabilmektedir.

8383 hizmetine üye olmak için yapılması gereken bilgi alınacak öğrenciye ait T.C. kimlik numarasının 8383’e yazılarak gönderilmesi ile kolaylıkla yapılmaktadır. Bu şekilde yapıldıktan sonra ise üyelik yapılmış olmaktadır. Üyeliği yapamayan veya destek almak isteyen veliler ise aynı şekilde 8383’e kısa mesaj olarak “YARDIM” yazması yeterli olmaktadır. İstenildiğinde ise 8383 Nedir? Üyelik İptali, Abonelik İptal Etme işlemi kolaylıkla yapılmaktadır.

8383 Servisinin Hizmet Sunduğu Alanlar

8383 servisi öğrenciler hakkında verilere anlık olarak birçok bilgi sunmaktadır. Bu sayede veliler her an kolaylıkla öğrencileri hakkında bilgilere ulaşabilmektedir. Bu hizmet sayesinde ulaşabileceği bilgiler ise şunlardan oluşmaktadır;

-Öğrencinin devamsızlık durumu.

-Öğrencinin girdiği sınavların sonuçları.

-Sınavlarının tarihleri hakkında bilgi.

-Karnesinde bulunan notlar.

-Öğrenciye ait diploma notunun kaç olduğu.

-Projeleri hakkında bilgi.

-Öğrencinin okul kaydına yönelik bilgi.

-Öğrencinin nakil işlemine dair bilgiler 8383 ile SMS yolu ile veliye gönderilmektedir.

8383 ile Bilgi Almak İçin Kısa Mesaj Kodları

Milli Eğitimin velilere sunduğu bu hizmet ile öğrencilere ait birçok bilgi bir SMS yolu ile kolaylıkla sorgulanmaktadır. Bu sorgulamayı yapmak için ise belli kodlar bulunmaktadır. Bu kodlar ile öğrencinin e-okul da ki bilgileri velilere ulaşmaktadır. Bu kodlar ise şu şekilde sıralanmakladır;

-Devamsızlık bilgisi için, DEVAM boşluk TCKN yazılıp 8383 gönderilmesi gerekmektedir.

-Sınav tarihlerini öğrenmek için SINAVTARIH boşluk TCKN yazılıp 8383 gönderilmesi gerekmektedir.

-Sınav sonuçlarını öğrenmek için, SINAVNOT boşluk TCKN yazılıp 8383 gönderilmesi gerekmektedir.

-Proje ödevinin konusunu ve teslim tarihini öğrenmek için, PROJE boşluk TCKN yazılıp 8383 gönderilmesi gerekmektedir.

-Karne notunu öğrenmek için, KARNE boşluk TCKN yazılıp 8383 gönderilmesi gerekmektedir.

-Diploma notunu öğrenmek için, DIPLOMA boşluk TCKN yazılıp 8383 gönderilmesi gerekmektedir.

Bu işlemler ise istenmediği bir durumda 8383 Nedir? Üyelik İptali, Abonelik İptal Etme kolaylıkla yapılabilmektedir.

8383 Aboneliğinin İptali İçin Gerekenler

8383 Nedir? Üyelik İptali, Abonelik İptal Etme için yapılması gereken 8383 hattına aynı bilgi hizmeti alındığı esnadaki gibi “IPTAL” yazarak göndermesi ile saniyeler içerisinde gerçekleştirilmektedir. 8383 Nedir? Üyelik İptali, Abonelik İptal Etme sayesinde istenilen hizmetten otomatik olarak çıkartılmış olunmaktadır.

Yorum yapın